Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Veteran Rallye Kutná Hora proběhne 26. - 27. 8.

Poslední srpnový víkend se Kutná Hora stane už počtrnácté místem setkání milovníků automobilových veteránů. V sobotu 26. a v neděli 27. srpna 2023 se v nádherných kulisách historického města uskuteční Veteran Rallye Kutná Hora, na niž se přihlásilo několik desítek posádek.

Jako už tradičně se mohou návštěvníci těšit na vozidla vyrobená do roku 1940 i na posádky oblečené v dobových kostýmech. Na diváky čeká defilé notoricky známých i méně rozšířených značek a modelů aut jako Ford T, Rollls-Royce, Bentley, Triumph Dolomite Saloon, Humber, Wanderer, z domácích např. Laurin & Klement, Škoda, Tatra, Aero nebo Praga.„Jsme moc rádi, že i nad letošním ročníkem převzal záštitu generální ředitel Národního technického muzea pan Karel Ksandr,“ doplňuje za organizátory Mariana Pohlová, ředitelka závodu.
V sobotu a v neděli se uskuteční závod do vrchu Kaňk. Protože jsou auta výkonnostně naprosto rozdílná, nevítězí ten nejrychlejší. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola (dvě v sobotu a dvě v neděli) ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému. Startuje se vždy od 10:00 z Lorecké ulice.


I letos proběhne tzv. spanilá jízda, která potěší obyvatele obcí v okolí Kutné Hory. V sobotu 26. srpna se posádky tentokrát vydají do Muzea lidových staveb v Kouřimi.


Více informací o Veteran Rallye Kutná Hora 2023 naleznete na www.veterani-kh.cz, na Facebooku -https://www.facebook.com/IntVeteranRallye/ a na Instagramu: @veteranykutnahora.


PR 26.7.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar