Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

V sobotu zamíří veteráni opět do Domažlic

V sobotu 19. srpna pořádá Veteran car club Domažlice ve spolupráci s Městem Domažlice již 49. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel. Opět je určena pouze strojům do roku výroby 1955, což zaručuje pestré a atraktivní startovní pole.

Organizačním centrem akce bude již tradičně autokemp Babylon, kam se první účastníci začnou sjíždět již v pátek 18. srpna odpoledne. V sobotu pak všichni zamíří na domažlické náměstí, kde budou soutěžící stroje přibližně od 10. hodiny vystaveny. Tam si je zájemci o motoristickou historii budou moci zblízka prohlédnout.


V 11 hodin se pak první jezdci vydají na více než osmdesátikilometrovou trasu, která povede přes Luženičky, Luženice, Němčice u Horšovského Týna, Jeníkovice, Blížejov, Chotiměř, Osvračín, Hlohovčice a Srbice do Kolovče, kde na soutěžící čeká oběd.


Posilněni pak účastníci jízdy zamíří přes Všepadly, Němčice u Kdyně, Kdyni, Brnířov, Novou Ves, Hyršov, Všeruby, Maxov, Spálenec a Českou Kubici do cíle, jenž bude opět v babylonském autokempu. Tam by první soutěžící měli přijíždět již krátce po 14. hodině.


Pořadatelé očekávají kolem stovky startujících nejen z naší republiky, ale také ze sousedního Bavorska a z východoněmeckého Saska. Nejstaršími přihlášenými stroji jsou dva vozy Ford T s daty výroby 1912 a 1921 a legendární motocykl Indian Big Chief z roku 1924.


Chybět nebudou ani hasiči z nedalekého městečka Kdyně s vozem Laurin a Klement vyrobeným v roce 1925. Ozdobou startovního pole budou určitě také dva automobily proslulé značky Rolls Royce vyrobené v letech 1938 a 1953 či 89 let starý závodní vůz DKW.Doufejme, že počasí účastníkům i pořadatelům ukáže vlídnější tvář než loni, kdy se startovalo ve vytrvalém lijáku.

Jan Pek 17.8.2023Pozn.redakce

Všechny informace včetně mapy a seznamu přihlášených najdete na
http://www.amkdomazlice.cz/cs/veterancarclub/

Chválíme.
Ostatní pořadatelé by si mohli vzít příklad

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar