Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

V polovině září za historiky do Sosnové

Hned dvě akce mohou příznivci veteránů shlédnout ve dnech 15. A 16. Září na autodromu v Sosnové. Po sobotním Podzimním Sosnění následuje v neděli Mogul Driving Historic Motorsport, určený jen pro historické závodních vozy s rámy do roku výroby 1990 včetně.

Smyslem akce je setkání majitelů historických závodních vozidel a představení těchto skvostů veřejnosti. Součástí akce je vložený závod na okruhu, jehož se účastníci setkání mohou, ale také nemusí zúčastnit.
Závodníci budou rozděleni do tříd podle kubatury jejich vozidel bez rozdílu roku výroby a mohou se vydat na měřené rozjížďky a následně i do samotného závodu, kde se jim budou sčítat čtyři časy z devíti odjetých závodních kol. Nutnou podmínkou k účasti je bezpečnostní výbava (helma, kombinéza, vozidlo vybavené bezpečnostním rámem, hasicím přístrojem a sportovními pásy). Startovné činí 1 500 Kč.
Smutní ale nemusí být ani ti, kteří žádné historické závodní vozidlo doma nemají, a přesto by se rádi svezli. Pro ně je určena souběžně probíhající akce MOGUL DRIVING SPORT, jejíž součástí je rovněž vložený závod. Toho se mohou zúčastnit všichni, kteří se registrují na www.autodrom.cz a na start závodu se dostaví se sériovým vozem splňujícím podmínky pro provoz na pozemních komunikacích s platným OTP. Nutnou bezpečnostní výbavou je v tomto případě helma řidiče. Startovné činí 1500 Kč.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar