Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

V Historic Show Bohemia se představí 55 posádek

Součástí Rally Bohemia je už několik let Historic Show, a nejinak tomu bude i letos. V demonstračních jízdách se na sobotních rychlostních zkouškách představí 55 historických soutěžních automobilů, přičemž sedmnáct posádek by mělo přijet ze zahraničí.

Asi největší hvězdou bude Jimmy McRae, otec Alistera a Colina, bývalý úspěšný britský jezdec. Usedne do Opelu Kadett zapůjčeného z týmu Miroslava Janoty. Spolu s ním by měli přijet i dva skotští jezdci Gary Gee se skvostným Opelem Ascona 400 a John Hanlon s vozem skupiny B Audi Sport Quattro. Pánové ze Skotska v čele s Jimmym McRae jsou známí tím, že si nepotrpí na nějakou vyhlídkovou jízdu a legendární vozy předvádějí divákům v plném tempu a v oblacích ze spálených pneumatik.
Z Německa by měl přijet Harald Demuth, vítěz Rallye Škoda 1985, který pojede s Audi 80 Quattro, zatímco model 200 Quattro bude pilotovat Němec Gast Volker. S Asconou 400 předvede své umění Nor Tor Bieltved. Pravidelným účastníkem je Holanďan Michel Smeets s Opelem Ascona A, a také Němec Peter Arnd se už na bohemce v minulosti představil. Tentokrát se mohou diváci těšit na Lancii Deltu. Slabší účast německých a dalších zahraničních jezdců je zapříčiněna Rallye Eifel Festival, která se jede 14 dní po naší soutěži a také zčásti i finanční krizí.
Nesmíme zapomenout ale ani na naše jezdce, z nichž řada z nich představí rovněž zajímavé automobily jako například Stanislav Hajdůšek, který startuje s Tatrou 603, dále bratři Patr a Pavel Kolářové, oba se Škodou 130 LR, Zdeněk Kroupar s Lanciií Fulvia. A protože historici startují od nejvyššího čísla, tak jako první se na trati rychlostních zkoušek objeví pět Trabantů a jeden „maluch“.
Posádky Historic Show pojedou jen v sobotu 14. července zhruba za dvě hodiny od startu prvního jezdce hlavní soutěže a jejich program vyvrcholí na autodromu v Sosnové zhruba od půl osmé večer.
Stanislav Kafka, člen organizačního výboru zajišťující Historic Show: „Historická auta jsou dnes kořením každé rally. Díky Historic Show můžeme na Bohemia Rally předvést vozy z mladoboleslavské škodovky, ale také populární „béčka“, která by normálně startovat nemohla. Letos by jich mělo být při Historic Show skutečně dost a hlavně se za volanty ukáží jezdci jako Demuth či McRae. Je to pro nás čest tady tyto jezdce a auta vidět a věříme, že tím nastartujeme tradici setkávání se jezdců s legendárními rally vozy právě při Rally Bohemia.“


J.Lasík 11.7.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar