Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

V Blovicích zavzpomínali na Rally Úslava

V letech 1989 – 2005 se v Blovicích konaly Rally Úslava a později i Rally Šou, která zpravidla zahajovala soutěžní sezónu. A právě letos uplynulo již 30 let od prvního ročníku soutěže, která nesla v názvu řeku protékající čtyřtisícovým městečkem Blovice v okrese Plzeň jih.

Mezi absolutní vítěze této soutěže se zapsali například Stanislav Chovanec, Milan Dolák, Enrico Bertone, Peter Holub, Ladislav Křeček nebo Štěpán Vojtěch.

U příležitosti „třicátin“ se uskutečnila vzpomínková akce Rally Úslava Revival. Již v pátek se mohly přihlášené posádky prezentovat na přejímce v budově radnice, kde byla i expozice zachycující zmiňovanou soutěž a také závody motokár. A nechybělo ani video z několika ročníků Úslavy.

Na start rallye pravidelnosti se postavilo s převážně historickými vozy 34 posádek, mezi nimiž nechyběli ani Marcel Tuček, Milan Liška, Michal Sum, Pavel Sklenář. Měřené úseky, kterých bylo deset, vedly po tratích bývalých rychlostních zkoušek. Například mezi obcemi Smederov – Přešín, Žákavá – Seč, Čížkov – Nekvasovy nebo Čížkov – Sedliště. Posádky musely jet na předepsaný rychlostní průměr, ale zároveň dodržovat pravidla silničního provozu pod trestem penalizace, ale i vyloučení.

První ročník Rally Úslava Revival se vydařil, k čemuž přispěly nejen nádherné úseky bývalých erzet, přátelská atmosféra, ale i počasí babího léta. Závěrečného vyhlášení výsledků v místní sokolovně se zúčastnili i Emil Triner a manželé Fadrní.

Absolutní pořadí

1.Václav Horn ml. – Jakub Tulis – Mazda MX 5
2.Luděk Dolejš – Karel Šindelář – Škoda Favorit
3.Pavel Sklenář – Lukáš Sklenář – Lada 2105


Pavel Vydra 16.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar