Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Úžasný týden s Bugatti Brescia

Jak jsme už v týdnu informovali, od pondělí do soboty probíhal u nás mezinárodní sraz Solo Bugatti Brescie a jak jsme se mohli sami přesvědčit, nebyl to žádný výlet. Každý den takřka dvě stovky kilometrů v pěkném tempu po nejrůznějších silnicích a pamětihodnostech naší vlasti.

V Darovanském Dvoře se sešly čtyři desítky vozů Bugatti Brescia, resp. T13, T23, T22 as nimi i jeden Peugeot 201 a Bugatti 47, jejichž majitelé museli narychlo vyměnit automobil. V pátek a v sobotu se k nim ještě přidali naši veteránisté Petr a Pavel Volfové s Walterem P3 a Karel Kupka s vozem Sénéchal.


Dorazily posádky z Francie, Anglie, Řecka, Itálie, Belgie, Německa, Lucemburska, Irska, Lichtenštejnska, Rumunska, Litvy, Dánska, Švýcarska, Nizozemí, Nového Zélandu, Francouzské Polynesie a USA.


„Rádi jsme přijali pozvání prezidenta Czech Bugatti Clubu a představili všem dílo českých rukou - náš Walter P3 Suppersport. O značce Walter nikdy neslyšeli, ale auto se jim líbilo. Díky Jakubu Stauchovi je teď na světě dalších 80 automobilových fajnšmekrů, kteří už vědí, že v Čechách nedávají lišky dobrou noc a jak krásná zem to je. Kube, moc dobře,“ zhodnotil akci Pavel Volf.A musíme jen souhlasit, všichni do jednoho byli organizací akce nadšeni, což dali najevo bouřlivým potleskem ve stoje na závěrečném večírku. A to ještě v tu chvíli netušili, jaké překvapení je pro ně připravené. Každý majitel dostal kopii svého automobilu v měřítku 1:10. Kovové plastiky vytvořil Jiří Kladívko Rožnovský. Takový dárek netušili. Odvezli si také úžasný „bedekr“ vytvořený Janem Králíkem.


A co během šesti dnů navštívili? Například Karlovy Vary, Loket, Manětín, Plasy. Koněprusy, Motomuzeum na Křivoklátě, Lány, Blatnou, Lnáře, hamr v Dobřívi a na závěr Národní technické muzeum v Praze.


Projeli třeba Rabštejn nad Střelou, Teplou, Zbiroh, Křivoklát, Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou, Březnici… Určitě nezapomenou na klikatou silničku v křivoklátských lesích, kde není prakticky žádný provoz a někteří si nenechali ujít ani trasu závodu do vrchu Zbraslav – Jíloviště.Velice si pochvalovali jízdu podle žlutých šipek, protože nemuseli sledovat mapu ani itinerář a mohli se tak kochat krajinou. O šipky se postarali Jiří Flídr a Danel Kaminský. S vlastní akcí také pomáhali Jiří Patočka, Petr Kožíšek, Tomáš Krause a samozřejmě nesmíme zapomenout na paní Eva Stauchovou.Byl to i pro nás nezapomenutelný týden, který se hned tak nebude opakovat.
JL 17.9.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar