Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Týden automobilových závodů

Ve dnech 26. až 30. dubna se na závodním okruhu Hockenheimring uskuteční akce nazvaná Jim Clark Revival. Během pěti dnů se divákům představí v 18 závodních sériích na 650 převážně historických automobilů, které doplní pár desítek současných strojů.

Do závodu zbývají sice ještě více než dva měsíce, ale už dnes je jasné, že se Jim Clark Revival stane Mekkou historických závodních automobilů a značkových klubů z celého Německa i zahraničí. Bohatý program nabídne od čtvrtka 26. dubna až do pondělí 30. dubna celkem osmnáct různých závodních sériích včetně atraktivních a aktuálních seriálů jako např. ATS F3 Cup (mistrovství Německa Formule 3) nebo moderní monoposty F12 do roku 2003 v sérii EuroBoss.
Z dalších zajímavých závodů jmenujme například Classic Masters, European F2 Club, FIA Lurani Trophy (Formule Junior), FIA Thoroughbred Grand Prix Cars (historické F1), GTC – TC 71 a GTC – TC 81 (monoposty a dvoumístné sportovní vozy), Orwell Supersports Cup (sportovní prototypy s výkonem 1000 k) nebo Yokohama FHR paragon Cup, což je tříhodinový vytrvalostní závod historických vozů GT a cestovních automobilů.
Tréninky, závody či prezentace budou každý den probíhat prakticky od 8 hodin ráno až do 19 hodin. Na sobotu večer se připravuje ještě zápis do Guinnesovy knihy rekordů, kdy by mělo tisíc automobilů vyrobených do roku 1977 absolvovat jedno kolo po závodní trati Grand Prix.

JL, 21.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar