Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Trofeo Niké Bohemia v Západočeském kraji

Projekt Trofeo Niké Bohemia je zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice. Hlavní myšlenkou projektu je propagace jednotlivých krajů, měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů českých i zahraničních majitelů.

Projekt spočívá ve spanilé jízdě kolony dvou desítek historických vozidel v čele se závodní Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar pana Karla Lopraise. Letos se uskuteční ve dnech 27. – 29. července po nejzajímavějších místech Plzeňského kraje.
Součástí projektu jsou kromě spanilé jízdy doprovodné programy ve významných městech na trase, jejichž cílem je upozornit návštěvníky na jednotlivá turisticky zajímavá místa, nacházející se na území kraje.
Celý projekt odstartuje v pátek 27. července v 9.10 h v Plzně a poté zavítá kolona historických automobilů na významná centra Plzeňského kraje, jako jsou například Plasy, Mariánská Týnice, Manětín a Kladruby u Stříbra.
Během sobotního putování spanilá jízda zavítá na zámek Nebilovy, do Velhartic, Rabí a odtud bude směřovat na zámek Kozel.
Závěrečná nedělní etapa zmapuje jihozápadní oblast kraje, přijede potěšit přihlížející diváky do Chotěšova, Horšovského Týna, Švihova a Chlumčan. Cílovým městem je opět Plzeň, nádherný areál Plzeňského Prazdroje, kde spanilá jízda končí své 444km dlouhé putování.
Do čela kolony exkluzivních historických vozů se stejně jako v předešlých ročnících postaví pan Karel Loprais se závodním strojem Tatra, prezident projektu TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012. V koloně historických vozů se mimo jiné předběžně představí P.A. Barbier s vozem Hudson 25 Racer, rok výroby 1912, Jiří Krejsa s vozem Lagonda z roku 1933, Viliam Miklík s vozem Aero 1000S z roku 1934, Ladislav Novák s vozem Bentley z roku 1936, Jacques Lessuer s vozem Grégorie Phaëton, rok výroby 1907, Vladimír Kudrna s vozem Škoda Popular z roku 1939 či Vladimír Koštial s Mercedesem 170V vyrobeném v roce 1939.
Veškeré průběžné informace naleznete na oficiálních stránkách projektu www.trofeonike.cz a www.kudyznudy.cz


JL,
21.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar