Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Termíny Sosnění i Rojení v roce 2024

Příznivci Veteránského Sosnění a Veteránského Rojení si mohou zapsat do kalendáře dvě velice důležitá data pro letošní rok: 8. června a 22. září. Pochopitelně je najdete i v našem kalendáři.

Jarní Sosnění se letos bohužel neuskuteční, a zájemci o závodění s historickými automobily si musí počkat až na neděli 22. září Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech. Připravuje se nové rozdělení automobilů do jednotlivých skupin, ale o tom vás budeme informovat. Už rozhodně nebude možné, aby jezdec s vozem Aero Minor startoval společně s nejsilnějšími automobily. Prohlašoval, že jeho automobil je závodní a musí v této kategorii startovat. V úvahu přicházejí dvě varianty.Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů, aby své skvosty předvedli při demonstračních jízdách bez měření času. Vypíší pro ně speciální kategorii.


Na rozdíl třeba od závodů do vrchu stráví při Sosnění každý přihlášený během dne na závodní dráze minimálně jednu hodinu, a to je už pěkná porce kilometrů.Dopoledne je vždy jedna tréninková a jedna kvalifikační jízda, po obědě pak dvě závodní a kdo má zájem, tak ještě závěrečná se startem ve stylu Le Mans.Už 23. ročník Veteránského Rojení je na programu v sobotu 8. června a je určen všem majitelům historických automobilů maximálně do roku výroby 1983. Koncept akce zůstane zachován, dopoledne výstava, po obědě orientační jízd, dost možná s přestávkou na zajímavém místě, kde ještě Rojení nikdy nebylo.Prakticky po odjezdu poslední posádky se do Lobče u Mšena vrátí už zase první posádky, a tak mohou návštěvníci přijít klidně až v poledne a nebudou o nic ochuzeni. Už dnes je trať prakticky připravená a můžeme prozradit, že na ní nebude chybět nejedna „vychytávka“.


JL 29.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar