Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Termíny Sosnění i Rojení v roce 2019

Příznivci Veteránského Sosnění a Veteránského Rojení si mohou zapsat do kalendáře tři velice důležitá data pro letošní rok: 18. května, 8. června a 5. října. Pochopitelně je najdete i v našem kalendáři.

Jarní Sosnění se letos uskuteční v sobotu 18. května, tedy v termínu, který zásadně nekoliduje s žádnou větší veteránskou akcí v Čechách. Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech. Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů, aby své skvosty předvedli při demonstračních jízdách bez měření času. Vypíší pro ně speciální kategorii.


Na rozdíl třeba od závodů do vrchu stráví při Sosnění každý přihlášený během dne na závodní dráze minimálně jednu hodinu, a to je už pěkná porce kilometrů.


Dopoledne je vždy jedna tréninková a jedna kvalifikační jízda, po obědě pak dvě závodní a kdo má zájem, tak ještě závěrečná se startem ve stylu Le Mans.Samostatnou kategorií jsou monoposty formule 3 a MTX, případně jim podobným.
Už osmnáctý ročník Veteránského Rojení je na programu v sobotu 8. června a je určen všem majitelům historických automobilů maximálně do roku výroby 1983. Koncept akce zůstane zachován, dopoledne výstava, po obědě orientační jízda krásami Kokořínska. Prakticky po odjezdu poslední posádky se do Lobče u Mšena vrátí už zase první posádky, a tak mohou návštěvníci přijít klidně až v poledne a nebudou o nic ochuzeni. Už dnes je trať prakticky připravená a můžeme prozradit, že na ní nebude chybět nejedna „vychytávka“.


Na sosnovský autodrom se vrátí historické sportovní a závodní automobily včetně formulí F3 a MTX ještě v sobotu 5. října při Podzimním Sosnění.JL 15.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar