Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Techno Classica Essen - nenadchne ani neurazí

A máme to za sebou. Tak jako každý rok proběhla na jaře letošního roku - přesněji od 3 do 7.4. prodejní výstava historických vozidel a burza náhradních dílů v německém Essenu. Jaká byla? Zřejmě že méně pompézní jak předcházející léta. Myslím tím období před koronou.

Rovněž mi na výstavě chyběla například i dříve tradičně vystavující Škodovka. A tak kromě Mercedesu jsem na výstavě jinou automobilku neviděl. Také opadl zájem i českých vystavovatelů. Ne že by jich bývalo mnoho, ale AVC (Auto Veterán Company) jsme oproti loňskému roku rovněž nezaregistroval.V minulém období jsem byl zvyklý že se na výstavě objevil i některý z českých renovátorů – například Vetren s.r.o. z Lomnice nad Popelkou. Ale i ten chyběl. Zato jsem byl překvapen množstvím renovačních dílen ale i zrenovovaných automobilů z Polska. A velmi kvalitně. A tak nám Poláci utíkají nejen ve stavbě dálnic, ale už i v kvalitní renovaci "veteránů".Rovněž bych řekl, že se vystavovatelé více přiklánějí k vozidlům vyrobeným po II sv. válce. Ne že by starší vozidla chyběla, ale bylo jich oproti vozidlům z 50. až 80, let podstatně méně. Snad výjimkou byly vozy Bentley Petersen, Belrose – neboli vozy z 20, let minulého století postavené a renovované i s použitím vyrobených dílů v současné době. A těch tam vystavovatelé měli poměrně dost. A že by byly levné se říci nedá.


A ceny ostatních vozidel? Tak tady musím konstatovat, že se moc nezměnilo. Ceny nevystřelily do výšin, ani se nijak nepropadly. Myslím si, že si udržují svou hodnotu. Neboli inflace se zde nijak neprojevila. A tak příklad. Mercedes Benz 190 SL jsem viděl nejlevnější za 100.000 EUR a nejdražší přes 200.000 EUR. To samé lze konstatovat u Jaguárů E type kde 1. série v roadsteru se pohybovaly i přes 230.000 EUR.A celkový pocit z výstavy? Možná se hodí příměr – nenadchne, neurazí. Trochu mne zklamala neúčast automobilek a menší rozsah výstavy, než na kterou jsem byl zvyklý. Nicméně to, že by na výstavě nebyly zajímavé exponáty nelze říci. Rovněž množství prodejců na burze rovněž nebyl malý. Snad jen venkovní prostory nebyly rovněž obsazeny tak jako před lety.

M.Kotlařík 8.4.2024
www.veterantrade.cz

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar