Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Technické muzeum Liberec přivítá automobily Rolls Royce

Technické muzeum Liberec přivítá tuto sobotu návštěvu v podobě členů českého Rolls Royce a Bentley klubu. Zhruba 20 automobilů těchto luxusních britských značek zavítá na nádvoří muzea zhruba mezi 10:30 a 11:30 hodin.

„Nebudou to jen Rollsy a Bentleye,“ říká vedoucí odborné a provozní činnosti Technického muzea Michal Smrž, „zpravidla se vyjížděk účastní i několik automobilů jiných prestižních značek jako je třeba Lincoln, Cadillac, Jaguar nebo Maserati. Každopádně vidět pohromadě tolik luxusních vozů se motoristickým fanouškům nepoštěstí každý den.“ Dodává Smrž.

Několik automobilů značky Rolls Royce je v Technickém muzeu Liberec k vidění na stálé výstavě Království Automobilů. Vozy do muzea zapůjčili manželé Hadrabovi z Liberce. Podle Slavomíra Hadraby patří Rolls Royce k tomu nejlepšímu, co se ve světě automobilů kdy vyrobilo. „Dříve dokonce automobilka trvala na tom, že se Rolls Royce směly řídit pouze v rukavičkách a pokud mělo auto poruchu, musel je řidič okamžitě zakrýt plachtou,“ říká Slavomír Hadraba a dodává s úsměvem: „Rolls Royce také ještě do nedávna neudávalo výkon svých motorů a označovalo jej jako dostatečný a říkalo se, že Rolls Royce jsou tak tiché, že největší hluk za jízdy vydává tikot palubních hodinek.“

Pořadatelem sobotní vyjížďky se zastávkou v Technickém muzeu Liberec je http://rollsroyceclub.cz/ , který sdružuje majitele těchto převážně historických luxusních automobilů v České republice.

Technické muzeum Liberec vzniklo teprve v září roku 2014 jako soukromá iniciativa stejnojmenného spolku. Sídlí v areálu Libereckého výstaviště LVT a otevřeno má kromě pondělka vždy od 10:00 do 17:00 h.


PR 11.10.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar