Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Technické muzeum Liberec otevře novou expozici

Technické muzeum Liberec se rozroste další expozici. Tentokrát se jedná o pavilon C, který vznikl zásluhou libereckého Boveraclubu. Exponáty budou tedy věnovány především veřejné dopravě.

„Kromě bohaté historie veřejné dopravy na Liberecku se v novém pavilonu mohou návštěvníci těšit i na některé zajímavosti.“ říká Tomáš Krebs předseda Boveraclubu Liberec. „Unikátní jsou například modely tramvají, které vznikly už ve 20. letech minulého století. Fanoušky filmu by mohl zaujmout vrak nejstarší liberecké tramvaje, ve které prokazatelně jeli Dana Medřická a Karel Höger ve filmu Ošklivá slečna v roce 1959.

A bonbonkem je jistě i východoněmecký motorový vůz, který nejen, že dokumentuje historii výroby tramvají v NDR ale i ČSSR a který mají ve sbírkách také muzea v německém Hannoveru v Anglii, Dánsku a dokonce v australském Sydney, takže se naše muzeum směle přidává i k těmto veličinám,“ dodává s úsměvem Krebs. Na nové expozici odpracovali členové Boveraclubu, ale i další dobrovolníci stovky brigádnických hodin. „Pomáhali nám dokonce i dobrovolníci ze Zubrnické museální železnice nebo tramvajáci z Prahy“ doplnil Krebs. Nový pavilon se veřejnosti poprvé otevře v sobotu 27. října 2018.

Současně, také v sobotu se v areálu uskuteční závod pro děti na odrážedlech. Startovné je zdarma a začátek závodu je již v 10:00. „Datum jsme navíc nevybrali náhodně, ale zároveň tím chceme vzdát hold výročí 100 let naší republiky. Ale protože je nám jasné, že 28. října se koná již spousta jiných vzpomínkových akcí, nechceme, aby se zájemci o návštěvu našeho muzea museli rozhodovat, jestli půjdou k nám nebo na jinou akci, a tak jsme zvolili datum 27. října.“ Říká Michal Smrž vedoucí odborné a provozní činnosti Technického muzea Liberec. „Právě k výročí republiky jsme také v posledních měsících obměnili a doplnili několik exponátů v původním pavilonu A, kde nyní naleznete řadu automobilů a motocyklů především Československé provenience. Přijďte si tedy připomenout toto významné výročí a zavzpomínat na historii naší republiky i k nám do muzea“. Říká Smrž.

Technické muzeum Liberec vzniklo teprve v září roku 2014 jako soukromá iniciativa stejnojmenného spolku. Sídlí v areálu Libereckého výstaviště LVT a otevřeno má kromě pondělka vždy od 10:00 do 17:00 h.


PK 23.10.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar