Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tatry Classic Marathon 2006

V neděli 8. října startuje velká veteránská akce s názvem TATRY CLASSIC MARATHON, organizovaná občanským sdružením J.A.G Veteran Klub, které je zkušeným pořadatelem motoristických akcí a závodů.

 

Akce se koná pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace FIA a je zařazena do seriálu FIA Historic regularity rallye,což značí jízdu pravidelnosti. TATRY CLASSIC MARATHON jsou největší akcí svého druhu na Slovensku a na Moravě v letošním roce. Vzhledem na organizační náročnost a mezinárodní prestiž organizují soutěž ve spolupráci s Classic Rally Association z Anglie. Cílem je představit účastníkům z celé Evropy nejkrásnější místa Slovenska a na druhé straně ukázat historická vozidla i divákům..

Soputěže TATRY CLASSIC MARATHON se mohou zúčastnit vozidla vyrobená do roku 1981, nicméně do hlavní kategorie jsou zařazené pouze vozidla do roku 1968. Trať je dlouhá 1700 km se startem v Bratislavě a vede přes Moravu do Vysokých Tater. První etapovou zastávkou bude Zlín, kam účastníci přijedou v neděli 8.října navečer. Slavnostní cíl proběhne ve čtvrtek 12. října v Piešťanech.

V seznamu přihlášených figuruje celkem sedm desítek posádek z Anglie (56), Irska, Francie, Itálie, Rakouska, Německa Holandska a jedna také z USA. Nejstarším vozem bude Bentley 3 - 4,5 britské dvojice John Abel, Stephen Bradley z roku 1924. Také další tři nejstarší automobily jsou značky Bentley. Předválečnou éru zastupuje pak už pouze Delage D60. Nejvíce automobilů (Alfa Romeo, Sunbeam, Volvo, Porschem Renault, Mini, MG, Austin) pochází ze 60.let, přičemž nejmladší Saab 96 V4 a Jaguar E-Type jsou z roku 1973.

 

 

Program

Start - neděle 8. října v 10 h Bratislava

1.etapa - 8. října Bratislava - Zlín (308,5 km)

2.etapa - 9. října Zlín - Tatranská Lomnica (349,5 km)

3.etapa - 10. října Tatranská Lomnica - Tatranská Lomnica (339 km)

4.etapa - 11. října Tatranská Lomnica - Piešťany (462 km)

5. etapa - 12. října Piešťany - Piešťany (258 km)

 

JL, 7.10.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar