Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi

Předpověď počasí slibovala na víkend opravdové babí léto, což se také do puntíku vyplnilo, a proto veteránisté neváhali vytáhnout své miláčky na Svatováclavskou jízdu do Mladé Boleslavi. Koná se pravidelně od roku 2003 a letošní ročník patřil účastí mezi rekordní.

Kolik historických automobilů a motocyklů se do města automobilů sjelo, jsme sice nepočítali, ale odhadem možná tak dobrých sto dvacet, sto třicet. Převažovaly sice nejrůznější modely osobních automobilů Škoda, včetně těch méně známých jakou jsou třeba Škoda Buggy nebo Škoda Rapid Cabrio apod. Z předválečných škodovek se snad každý zastavil u nádherně zrenovovaného dvoudveřového kabrioletu Rapid se zážehovým čtyřválcem o objemu 1,4 litru a výkonu 31 k .

Ale svou historickou hodnotu měla i šestimístná Škoda 637 D se šestiválcem 1,8 litru v originálním stavu. Byla vyrobena v září 1934, tudíž na Svatováclavské jízdě slavila osmdesáté narozeniny.

Když už jsme u automobilů v nerestaurovaném stavu, tak se musíme zmínit i o voze Praga, který sice jízdu ulicemi města absolvoval, ale do konečné podoby jeho majiteli ještě čeká hodně práce.

Ve spanilé jízdě nebyly jen škodovky a jeden hasičský Laurin Klement, ale i další zahraniční značky jako například Bugatti, Dodge Brothers, Renault…krásný Hanomag Rekord, britské sporťáky MG nebo Austin Healey. Mezi kuriozity musíme do určité míry považovat i GAZ Volhu, nikoliv však jen typ M 21, vyráběný v letech 1962 až 1970, ale i „luxusní“ GAZ 3102 z let 1982 až 2009, kterých u nás zrovna dvakrát nejezdí.

Atmosféru Svatováclavské jízdy dotvářeli cyklisté na vysokých kolech nebo přelet historických letadel nad městem. Po skončení asi desetikilometrové jízdy byla vozidla shromážděna na městském stadionu, kde si je přišly prohlédnout stovky, možná tisíc návštěvníků.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar