Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Studenecké míle - přijďte pobejt v sobotu

Na Studeneckých mílích, které založil Jindřich Synek a v jejíž tradici pokračuje Tomáš Chrtek, jsme byli již několikrát a pokaždé se do Studence rádi vracíme pro jedinečnou atmosféru, srovnatelnou například s Veteránským Rojením v Lobči.

Tuto sobotu je na programu již jedenáctý ročník veteránské soutěže O pohár starosty Obce Studenec. Přihlášeny jsou dvě stovky automobilů a motocyklů (ca 80) mnoha českých i zahraničních značek. Trošku máme obavy, jak se všechna vozidla vejdou do přírodního areálu podkrkonošské obce.


Předválečnou dobu zastupují například automobily Ford T, Buick, Chrysler 58, Chevrolet, Wolseley, Durant, BMW, Nash, z českých pak Tatra, Praga, Aero a také Laurin Klement. Ale i mezi novějšími ročníky najdeme řadu zajímavých automobilů jako například Panter Lima, Jaguar Mk1, Saab 99, Porsche 356, Ford Mustang, Fiat 1500 OSCA nebo Warszawu kombi.


Po dopolední výstavě odstartuje v 11.30 hodin první vozidlo na trať vedoucí přes Kruh, Jilemnici na kolonádu do Jánských Lázní a zpátky přes Hostinné a Dolní kalnou do Studence. Ale ještě než se odstartuje tak od 9 hodin zahraje vrchlabský The Grroves Jazz band a v 10 hodin se uskuteční letecká bitva replik letadel z první světové války.


V cíli jsou účastníci očekáváni mezi 15 až 17 hodinou, od 20 hodin bude probíhat ještě Pomílová zábava


Těšit se můžete také na výstavu historické zemědělské techniky, vynikající občerstvení z polní kuchyně včetně tradičních sejkor, skákací hrad pro děti, celodenní hudební produkci (The Grooves Jazz Band, Vaťák, Člověče nezlob se, Soumrak, DJ Ludva), překrásné výhledy na Krkonoše a Český ráj a především na pohodový sraz. „Nesoutěží se na čas ani o žádné body. Naší prioritou je zažít pohodový den, v prostředí milovníků historie, zpříjemněný o výlet na hory. Přijďte pobejt, „říká hlavní pořadatel Tomáš Chrtek.


JL 24.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar