Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Studenecké míle - KRNAP nepovolil výjezd na Špindlerovku

Studenecké míle je soutěž historických vozidel, která má již pětiletou tradici. Jedná se o pohodovou vyjížďku až do samého centra Krkonoš. Ale letos poprvé nepovede na Špindlerovku, neboť dne 18.května KRNAP výjezd nepovolil. Pořadatelé byli nuceni zvolit druhou variantu trasy.

Celá trať vede přes malebné vesničky v Podkrkonoší, kterými se dostaneme až do samého centra Krkonoš a to do obce Strážné a Benecko. Vybírali jsme silnice, na kterých je velmi malá hustota provozu a je zde výborný asfaltový povrch. Délka tratě je 74 km. Jsem si jist, že i ty, kteří se těšili pouze na Špindlerovku, tato trasa uspokojí zdaleka více. Stoupání je velice mírné a jak jsem již uvedl, po krásném asfaltu.
Trasa: Studenec, Bukovina, Dolní Kalná, Slemeno, Hostinné, Prosečné, Lánov, Dolní Dvůr, Strážné, Vrchlabí, Benecko, Dolní Štěpanice, Hrabačov, Jilemnice, Roztoky u Jilemnice, Karlov, Žďár u Staré Paky a opět Studenec.
Na soutěžící budou během trasy čekat celkem dvě zastávky. První je ve Vrchlabí, kde bude pro soutěžící v restauraci Kalan připraven oběd. Druhá zastávka je na centrálním parkovišti na Benecku, kde je nachystáno zdarma občerstvení.JS, 23.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar