Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Star Rally Historic opět při Barum Rally

Opět tři dny od pátku do neděle se uskuteční ve Zlíně a okolí STAR RALLY HISTORIC (18. – 20. srpna 2023), která proběhne jako součást barumky již popatnácté. Tato oblíbená rally se postupem let propracovala do plnohodnotného motoristického podniku a pevný pilíř českého šampionátu historiků.

Soutěž se započítává jako předposlední díl do sedmidílného seriálu Autoklub Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2023, dále se pojede jako volný mezinárodní podnik rally historických automobilů a demonstrační jízda Rally legend.

Posádky se objeví na všech rychlostních zkouškách podobně jako soudobé vozy. Servisní parkoviště ve Zlíně bude umístěno v bývalém svitovském areálu na ulici Dvacátá (parking, společnost Cream). Technická přejímka je na programu 18. srpna dopoledne v čase od 7:30 do 11 hodin v prostorách parkingu Cream na Vavrečkově ulici. Slavnostní start se uskuteční v pátek 18. srpna ve 14 hodin před zlínskou radnicí a před devatenáctou hodinou zaburácí motory na populární městské super speciálce v ulicích Zlína.

V sobotu 19. srpna se startuje v 11.05 hodin a na programu jsou tři úseky rychlostních zkoušek s názvy Slušovice, Kateřinice a Troják, přičemž s výjimkou posledního jmenovaného testu posádky absolvují tyto úseky dvakrát. Na startovní pole čeká během první etapy náročná porce 82 ostrých kilometrů.
Soutěž poté vyvrcholí v neděli 20. srpna pěti rychlostními zkouškami na třech úsecích s názvy Halenkovice, Semetín a Pindula. Legendární úsek Pindula v délce 18 kilometrů absolvují soutěžící jednou, ostatní dva rychlostní testy najdeme v itineráři dvakrát.


Diváci uvidí během druhé etapy průjezdy historiků vždy před startem soudobých automobilů. Na cílové rampě na zlínském náměstí se objeví první vůz v 16:30 hodin. Jubilejní 15. Star Rally Historic 2023 měří celkem 596 km a obsahuje 11 rychlostních zkoušek v celkové délce 157 km. Demonstrační jízda Rally Legend dojede do cíle již v sobotním večeru. Měří celkem 307 km a obsahuje 6 rychlostních zkoušek v celkové délce 82 km, když dosažený čas v této kategorii není posádkám měřen.


RO 8.8.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar