Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Sraz MTX -setkání na závodní dráze

Před dvěma roky oslavil Metalex padesát let od svého založení, vloni se uskutečnil 0. ročník srazu MTX, na který letos navázal 1.oficiální sraz. Proběhl v rámci Podzimního Sosnění za účasti dvou desítek automobilů MTX a jednoho motocyklu.

Pochopitelně největší zastoupené měly monoposty MTX 1-01 včetně 1-02 a 1-06, kterých přijelo do Sosnové čtrnáct, dále dvě formule MTX 1-03, jeden spider MTX 2-01, dva soutěžní speciály MTX 160 RS, dvě buggy MTX, jeden motocykl a dva kabriolety MTX Favorit a MTX Felicia z Retromuzea ve Strnadicích.


Bohužel jeden ze zakládajících členů MTX pan Karel Jílek nechal doma oba své vozy a přijel jen v roli diváka, což byla určitě škoda. Ale na druhou stranu po mnoha dlouhých letech opět zavrčel bavorácký motor ve spideru MTX 2-01, s nímž kdysi startoval v závodech do vrchu a v Intersérii pan Miran velkoborský. Společně s novým majitelem unikátního automobilu Standou Profeldem, který automobil objevil na aukci v Anglii, si měli o čem povídat. Standa Profeld zkoušel spidera při demonstračních jízdách, po závodě vůz prohnal po okruhu ještě syn Honza.Už vloni přijel pan Stanislav Kafka s „bastardem“ MTX 160 RS. S druhým vyrobeným automobilem pro Agro Team JZD Slušovice se přijel pochlubit Karel Horník. Jde o automobil, s nímž startoval kdysi Karel Kašpárek.


Někteří majitelé formulí si nenechali ujít příležitost, aby si zazávodili, jako například Jan Schwarz, bývalý okruhový jezdec. Jiní si třeba netroufali jezdit „v chumlu“ a spokojili se s ukázkovou jízdou.S formulemi se na start postavily i tři ženy – Pavla Stránská Vovsová, Veronika Krejsová a Markéta Profeldová. Nejúspěšnější byla Pavla Stránská, která dojel na třetím a čtvrtém místě. Po Radku Kinclovi, už inventářem Sosnění s MTX 1-02 byla nejlepší s formulí MTX 1-01.Podle ohlasu zúčastněných měla akce s Metalexy úspěch a všichni se těší na příští rok. Nejenže si každý zajezdí takřka hodinu po okruhu (ve čtyřech blocích), tak se ani neplatí startovné. Pokud znáte někoho, kdo vlastní jakékoliv vozidlo MTX, ať se nám přihlásí. Rádi jej za rok pozveme.
JL 30.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar