Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Spring Classic s Lancií Stratos v České Kanadě

Veteránská sezona se pomalu rozjíždí, a jedním z velkých podniků bude v sobotu 5. června druhý ročník setinové rallye Spring Classic. Po loňské vydařené premiéře v Písku a na Šumavě zavítá soutěž letos do Jindřichova Hradce a do České Kanady.

Když se podíváte na trasu, tak to je jeden krásný úsek za druhým. Brzy po startu čeká účastníky zkouška ve Stráži nad Nežárkou a po chvíli zastávka v nádherném Muzeu amerických automobilů v Nové Bystřici. Pak se jede kolem Landštejna přes Kaproun, kde byl Jára Cimrman vyhozen z vlaku. Uvádí se, že český velikán cestoval v roce 1900 z Vídně do Prahy na premiéru své hry Němý Bobeš, avšak vlivem různých událostí uvízl nejprve v dolnorakouském Gmündu, a později cestoval ranním vlakem odjíždějícím tehdy kolem půl třetí ráno do Jindřichova Hradce. Protože už neměl peníze, jel bez jízdenky a předstíral spánek. Vlakové četě však došla s cestujícím bez jízdenky trpělivost, a tak vlak na kilometru 22,3 uprostřed hlubokých lesů zastavil a Cimrman byl z přepravy vyloučen. Za odjíždějícím vlakem hrozil utrženou brzdovou hadicí a křičel: "To je vrchol!" Proto je zastávka Kaproun vrcholem českých zastávek, a přes léto je na ní tzv. vrcholová kniha umístěna. Na nádraží romantické úzkokolejky má také svůj pomník.

A následují další krásná místa jako je zámek v Žirovnici, oběd v Kamenici nad Lipou, náměstí v Počátkách, krásná historická Telč, poutní místo v Klášterním Vydří, zámek Staré Hobzí, městská rezervace Slavonice, „malá Hluboká“ Český Rudolec.


A když budou mít posádky štěstí uvidí i zubry v Rožnově. A pak už jen dojet po 235 kilometrech do cíle v Jindřichově Hradci.
Do soutěže je přihlášeno 91, z nichž s nejstarším automobilem Jaguarem MKV Salon z roku 1948 pojedou František Fošum a Ivan Kubiš.

Z druhé poloviny padesátých let pocházejí ještě Mercedes Benz 220, Jaguar XK140, šedesátá léta zastupují například Mercedes Benz 220 Ponton Cabrio, Triumph TR3, Ford Mustang, Jaguar E-type, Volvo P21 Amazon, Wolseley Hornet, Renault 8 Gordini, Ford Falcon, Saab 96, Austin Healey, Porsche 911.


S číslem 53 se vydá na trať bezpochyby nejatraktivnější automobil – Lancia Stratos z roku 1974, který měl premiéru při nedávném českokrumlovském revivalu.
Trasu a seznam účastníků najdete na www.springclassic.cz

Soutěž
je také první akcí nového seriálu UAMK Classic Challenge.ÚAMK Classic Challenge 2021
5. června II. Spring Classic
25. – 26. června I. Moravian Wallachia Classic
10. – 11. září XII. South Bohemia ClassicSobota 5. června 2021
7:00 – 9:00
Prezence posádek
Jindřichův Hradec, Hotel Concertino **** Zlatá Husa

9:30
Rozprava s posádkami
Jindřichův Hradec, náměstí Míru

10:00
Start soutěže (235 km)
Jindřichův Hradec, náměstí Míru

10:50
Pit stop
Nová Bystřice, Muzeum veteránů

12:40
Polední pauza s obědem
Kamenice nad Lipou, pivovar

14:30
Pit stop
Telč, náměstí Zachariáše z Hradce

15:35
Coffee break
Český Rudolec, hostinec

16:55
Cíl soutěže, večeře
Jindřichův Hradec, náměstí Míru


19:00
Vyhlášení vítězů
Jindřichův Hradec, náměstí Míru
JL 4.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar