Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Spring Classic představí skvostné veterány

Fanoušci automobilové historie si přijdou na své již tuto sobotu 23. dubna. Táborskem, turistickou oblastí Toulavy, Píseckem, okolím přehrady Orlík či Petrovicemi na Sedlčansku projedou stroje, které psaly dějiny motorismu. Třetího ročníku Spring Classic se zúčastní 110 posádek.

Centrem jarní setinové rallye je Tábor, kam začnou první hodnotné skvosty přijíždět už v průběhu pátečního večera. Hlavní program však vypukne o den později v ranních a dopoledních hodinách. Žižkovo náměstí zaplní 160 klenotů na čtyřech kolech, jelikož husitské město bude hlavním dějištěm jak Spring Classic (1. vozidlo odstartuje úderem sobotní 10. hodiny), tak i jubilejního desátého ročníku další tradiční veteránské akce O 106 Jihočeským krajem.


Startovní pole úvodního podniku ÚAMK Classic Challenge 2022 slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Bentley, Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Ferrari, Alfa Romeo, Chevrolet, Ford, Wolseley, Datsun nebo Triumph.Trasa dlouhá 236 kilometrů zavede historické vozy z Tábora na Stádlecký most, do Bechyně, Týna nad Vltavou a Písku. Po obědě ve Kbelnici poblíž Strakonic se veteránisté přes Blatnou, Orlík, Petrovice u Sedlčan, kde na účastníky čeká jedna ze zastávek, Sedlec-Prčice, Jistebnici a Chotoviny vrátí zpátky na hlavní táborské náměstí.Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.


III.
Spring Classic se koná pod záštitou starosty města Tábor Ing. Štěpána Pavlíka.


Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport 22.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar