Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

South Bohemia Classic v krásné krajině

Červený krasavec s číslem 20 na dveřích dominoval šestému ročníku South Bohemia Classic. Silný Jaguar E-Type Coupé z roku 1962 s pražskou posádkou Albert Pance - Anna Ruthová nasbíral v šestnácti testech přesnosti, které byly součástí více než 440 kilometrů dlouhé trati, pouhých 413 trestných bodů.

Stejná dvojice dominovala také kategorii Mechanických stopek a celkovému hodnocení Classic Rallye Trophy, do něhož se započítávaly i výsledky z předešlé setinové rallye v Karlových Varech.

Na druhém místě absolutního pořadí skončil se ztrátou 76 bodů mladší bratr vítěze Štěpán Pance, navigovaný ve voze Alfa Romeo Giulia Sprint GT Veloce (1967) tatínkem obou úspěšných soutěžáků Albertem Pancem starším. Bronz uhájila s tříbodovým náskokem před Tomášem a Dagmarou Fialovými manželská posádka Jiřího a Renaty Vítkových s MG A (1958).

Za zmínku stojí páté místo Jana Blažka s manželkou Terezou s BMW 320, kteří patří společně s Františkem Vahalou k hlavním pořadatelům Carlsbad Classic a 7 Castles Trial.
Mezi youngtimery (vozidla vyrobená po roce 1985) v kategorii Exclusive kralovali na jihu Čech manželé Ondřej a Martina Kroutilovi s Toyotou Corolla AE86 z roku 1987, druhé skončily vítězky Dámského poháru Petra Cihelková a Lucie Svobodová (Lotus Elise 111R, 2005) a třetí pozici obsadila rodinná dvojice Šimkových (BMW 316i TC Baur 2, 1990).

Letošní South Bohemia Classic, do níž z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. Odstartovalo 83 dvojic, zavedla účastníky do těch nejkrásnějších míst jižních Čech. Při sobotní šumavské etapě se díky návštěvě Kašperských Hor podívali i do sousedního západočeského regionu a poté projely také Německem a Rakouskem.

Nejstaršími automobily na startu byly dva MG – model TD z roku 1953 a o rok mladší 1500 F. Setinovou rallye si okusil také rallye pilot Marcel Tuček se Škodou Felicia, mimochodem služebně nejstarší soutěžní jezdec v rallye.

Slavnostní dekorování vítězů hostil Hotel Relax v Dolní Vltavici. Na břehu Lipna kromě kapely Black Tower vystoupil i jeden z nejlepších českých iluzionistů, bavič Radek Bakalář. Vítězové těch nejprestižnějších kategorií kromě jiných hodnotných cen získali hodinky od značky Victorinox za několik desítek tisíc korun.

„Děkujeme posádkám, které se naší soutěže zúčastnily, velice si vážíme také podpory partnerů. Speciální poděkování si však zaslouží diváci. Těch se kolem trati sešlo možná i několik tisíc a vytvořili tak skvělou atmosféru, na níž budou zřejmě úplně všichni soutěžící ještě dlouho vzpomínat. A protože hned po slavnostním galavečeru jsme začali spřádat plány na příští rok, už nyní můžu prozradit, že sedmý ročník South Bohemia Classic se uskuteční opět po skončení letních prázdnin,“ uvedl ředitel jihočeské soutěže Pavel Kacerovský, která byla spolufinancována statutárním městem České Budějovice, slavícím v letošním roce 750 let od svého založení.


PR 13.9.2015

Foto Přemysl Fejfar a Petr Skřivánek

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar