Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

South Bohemia Classic startuje již v pátek

Nadcházející víkend je opět bohatý na veteránské akce. V sobotu se koná jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště, po oba dny pak Ecce Homo a na jihu Čech devátý ročník tzv.setinové rally South Bohemia Classic za účasti 141 posádek z jedenácti zemí světa.

V nabitém seznamu přihlášených je zastoupeno jedenáct různých národností a 35 legendárních, ale i méně známých značek vozidel – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Cadillac, Austin Healey, Ferrari, Chevrolet, Porsche, Škoda, Rover nebo Triumph.

Největší akce svého druhu na území České republiky odstartuje v pátek 7. září v 17:15 hodin od Grandhotelu Zvon na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Zatímco účastníci akce budou do centra města postupně přijíždět od půl druhé odpolední, program slavnostního startu mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů začne ve 14 hodin koncertem kapely ŠouflŠou.

Současně v ulici Dr. Stejskala vypukne výstava s názvem 100 let československého motorismu, konaná při příležitosti kulatého jubilea republiky. Od náměstí až k divadlu bude možné vidět tuzemské veteránské automobily a motocykly vyrobené v letech 1918 až 1989.

„Rádi přivítáme také diváky s veterány, a to nejen domácí produkce. Kdo má doma staré auto nebo motorku, může na náměstí během pátečního odpoledne přijet, budeme mít pro něj vyhrazeno parkoviště. Naším cílem je vytvořit v centru Českých Budějovic atmosféru, jaká každoročně bývá v ulicích italských měst při legendární rallye Mille Miglia. A právě další veteránisté, byť se vlastní soutěže neúčastní, takovou kulisu můžou vytvořit,“ vysvětluje ředitel South Bohemia Classic Pavel Kacerovský z pořádající agentury ČK motorsport.

Trasa soutěže vede z jihočeské metropole přes Hlubokou, Holašovice, Chvalšiny, historické centrum Českého Krumlova, s moderovanou zastávkou na náměstí Svornosti, a Přídolí do cíle prvního dne v Hotel Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy posádky pojedou kolem Vltavy do Rožmberku, zavítají do Rakouska, Novohradských hor, naobědvají se v borovanském klášteře a v samém závěru vystoupají na vrchol Kramolína ke Stezce korunami stromů, kde bude současně probíhat oblíbená akce pro rodiny Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem.

Vrcholem soutěže ale bude premiérová Grand Prix Kaplice se začátkem ve 13 hodin. „Jedná se o novinku, kterou jsme si letos pro posádky i diváky připravili. Premiérový ročník Velké ceny bude mít zázemí na kaplickém náměstí, kde kromě výstavy veteránů uvidí všichni příchozí start, cíl i několik zatáček městského okruhu. Ten se pojede na dvě kola, takže v ulicích bude neustále co sledovat. A vstupné? To se samozřejmě neplatí,“ zve Pavel Kacerovský k návštěvě Grand Prix Kaplice.

Více informací o IX. South Bohemia Classic 2018, včetně detailního časového harmonogramu a seznamu přihlášených, najdete na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz. Tak přehledné stránky plné nejdůležitějších informací u nás prakticky nikde jinde nenajdete.


Statistika podle seznamu přihlášených

Počet přihlášených posádek:141

Počet zastoupených národů:11

Česká republika, Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Francie, Itálie, Chorvatsko, Spojené státy americké, Rusko

Počet zastoupených značek:35
19 – Mercedes-Benz, 17 – Porsche, 12 – Jaguar, 9 – Fiat, Ford, Škoda, 7 – MG, 5 – Triumph,4 – Alfa Romeo, Austin Healey, Chevrolet, Lancia, Opel, 3 – BMW, Datsun, Ferrari, Saab, Volvo, 2 – Sunbeam, Volkswagen, 1 – Apal, Audi, Cadillac, Citroën, DAF, Maserati, Nissan, NSU, Peugeot, Renault, Rover, Subaru, Tomaszo, Toyota, VAZ

Nejstarší vozidlo:Rover 16 saloon (1938)Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar