Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

South Bohemia Classic musíte vidět a zažít

Během měsíce se u nás uskutečnily dvě velké veteránské akce, každá svým charakterem jiná, ale obě nej. Jak 1000 mil československých, tak South Bohemia Classic pořádají opravdoví nadšenci. V prvním případě to jsou manželé Mirek a Lenka Krejsovi, v druhém Pavel Kacerovský, Karel Mach, Jan Bláha a Michal Pavlíček.

South Bohemia Classic jsme navštívili už potřetí, a tak můžeme srovnávat. Úroveň setinové rallye jde stále nahoru, a není to jen náš názor, ale i takřka všech účastníků, nebo lidí, kteří viděli soutěž poprvé. Letos byla navíc obohacená o několik novinek.


Už v úterý se vydala parta kamarádů se svými historickými automobily na okružní jízdu po pamětihodnostech naší republiky. Cíl byl ve čtvrtek odpoledne na Hluboké, kde večer proběhl Concours d Elegance. Zatím „jen“ u místního pivovaru, ale příští rok se má uskutečnit přímo v zámecké zahradě. Už se těšíme.


Na South Bohemia Classic nás fascinuje hned několik věcí. Krásná auta, nádherná jihočeská příroda, super atmosféra, ale hlavně diváci. Už v pátek dlouho do noci postávaly nebo posedávaly hloučky lidí i v té nejzapadlejší vesničce či osadě, kde opravdu dávají lišky dobrou noc. Dvě hodiny sledují průjezd všech posádek a nadšeně povzbuzují. V sobotu jich bylo podél tratě ještě mnohem víc. Jižní Čechy doslova veterány žijí, to známe už z Rallye Křivonoska.


O tom, že lidé přesně vědí, v kolik hodin se pojede kolem nich, mají zásluhu pořadatelé, kteří neváhají investovat do plakátů s podrobným časovým harmonogramem a ty pak vylepují po celé trase. Nikde jinde takový servis nenajdete. Na jiných akcích často ani lidé nevědí, že se v jejich obci něco koná. Za to patří českokrumlovským velký dík a poděkování, stejně jako za noviny včetně kompletní startovní listiny.


Lidé nejen fandí, ale posádkám připravují různé pochoutky. Třeba v Doudlebech nabízeli chlapci a dívky v krojích chleba se sádlem. Doudleby jsou symbolickým střediskem Doudlebska, etnografické oblasti s nejjižnějším českým nářečím. V obci působí Národopisný soubor Doudleban, provozuje se zde řada folklórních tradic a slavností. Ve Svatým Janu nad Malší zase dostali pozornost pivovaru Eggenberg. Jelo se také po hrázi našeho největšího rybníka Rožmberk


Trať lemují nejen diváci, ale i kapličky, kostelíky, zámky, tvrze, i to má svoje kouzlo. Namátkou jmenuje například Týn nad Vltavou, Český Krumlov, Žumberk, Chlum u Třeboně, klášter v Borovanech, Rožmberk nad Vltavou, přes lipenskou přehradu, Vyšší Brod nebo Čapkův most v Doudlebech. Je pojmenován po Františku Miroslavu Čapkovi (1873–1946), učiteli, poštovním úředníku, a regionálním vlastivědci, který se zasloužil o jeho stavbu. Ještě, že máme zemi tak bohatou na památky.


Krásných úseků bylo na South Bohemia opravdu hodně. Například ten v sobotním ránu, takřka dvacet kilometrů mezi pastvinami z Frymburku přes Malšín do Zátoně. To byla projížďka rájem. Škoda, že člověk nemůže být všude.Při soutěži zažijí posádky i dost legrace. Jako například Marcel Tuček. V obci Vrbice mu přeběhla černá kočka před jeho Felicií. Zastavil a teprve po chvilce pokračoval dál. Náš nejdéle závodící soutěžní jezdec, startuje v klasických rallye, jak s Mitsubishi Lancer, tak s historickou Mazdou RX7, ale setinovou rally si ujít nenechá.Na závěr nezbývá než ještě jednou poděkovat Pavlu Kacerovskému, Karlu Machovi, Michalu Pavlíčkovi a Janu Bláhovi za nádhernou akci, která nemá u nás konkurenci. Stále je co vylepšovat, a už dnes začínají pracovat na příštím ročníku. Doufají, že se jim splní i jeden sen, který letos překazil vir. South Bohemia prostě musíte zažít.


Tak si do kalendáře zapište:


17. dubna Spring Classic
10. až 11. září South Bohemia Classic

J.Lasík 8.9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar