Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

South Bohemia Classic - kdo umí, ten prostě umí

Máme za sebou jeden z vrcholů veteránské sezony – South Bohemia Classic a hned na úvod musíme opět pořadatele pod vedením Pavla Kacerovského pochválit. Jejich akce si totiž nezadá s podobnými soutěžemi v zahraničí a že jsme jich už hodně viděli.

Start byl tradičně v pátek odpoledne na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a na sto šedesát posádek čekalo prvních 170 kilometrů, proložených několika testy. Hned první byl novinkou v podobě paralelní zkoušky na letišti. Odtud se posádky vydaly ukrajovat kilometry krásnou jihočeskou krajinou. První kontrola je čekala v Holašovicích, které asi není třeba představovat. A dále se jelo směr Netolice, Vodňany s krátkou pauzou na kávu a zase hned přes Bavorov, Vlachovo Březí s testem v pivovaru, přes Husineckou přehradu do Prachatic.


Poté si vyzkoušeli trať závodu do vrchu na Libínské sedlo, pomalu se začalo stmívat a na posádky s čekal náročný, ale krásný úsek ze Zbytin přes Tisovku, Ktiš do Chvalšin. Úžasné klikatá silnice se sjezdy a výjezdy a horizonty. Další test čekal právě tady. Hodně jsme o atmosféře slyšeli, a tak jsme se rozhodli, že vynecháme tradiční průjezd Českým Krumlovem a pozorovali “cvrkot“ právě na návsi ve Chvalšinách.


Udělali jsme dobře. Atmosféra byla skvělá, stovky diváků, start přímo před restaurací u Jelena. Tady to žilo do pozdních nočních hodin. Trasa pokračovala přes Krumlov, Kájov do Horní Vltavice, kde byl tradiční cíl na břehu Lipenské přehradě. Zážitků měli všichni na rozdávání, a tak se diskutovalo dlouho do noci. Ti, co pozdě startovali až do brzkých ranních hodin.


První etapa vyšla nejlépe zkušeným posádkám ze setinových rally. Na prvním místě se usadili Štěpán Pance a Albert Pance sen. s Alfou Romeo Giulia (173 bodů). Na druhém místě přenocovali Patrik a Jan Skálové s Austinem Healey (254). Ti před třemi týdny dojeli na výborném druhém místě v Sachsen Classic. Třetí příčku si vyjela rodinná posádka Tomáš a Kateřina Adamů s Fordem Capri (264).


Kdo se pravidelně zúčastňuje South Bohemia Classic tak některé úseky znal z minulých let. Ale druhá etapa byla z nějakých osmdesáti procent nová. Měřila 330 kilometrů a třikrát překročila hranice s Rakouskem. Poprvé v Zadní Zvonkové, zpátky se jelo přes Guglwald, k sousedům pak přes Šejby na oběd do pivovarské restaurece v městečku Weitra. Po necelé hodince odpočinku se pokračovalo k nám přes České Velenice a Nové Hrady ještě jednou na rakouské území a přes Pohoří naposledy k nám. O atmosféře v Pohoří se dozvíte v příštím povídání. Jen prozradíme, že tady čekala na některé posádky bouře, liják, kroupy…Ale to už se všichni těšili na Grand Prix Kaplice v ulicích města. A konečně závěrečný úsek přes Přídolí, Zátoň opět do Horní Vltavice. Ale to už svítilo sluníčko nejen na obloze, ale i ve tváři vítězných posádek.Nejvíce na tváři průběžně vedoucí posádky Štěpán a Albert Pance. Dokázali tak, že patří u nás mezi nejlepší a vyhráli s náskokem 203 bodů. Umístění na stupních vítězů si vyměnili manželé Adamů (637) a otec se synem Skálovi (730). První etapa nevyšla rodinné dvojici Tomáš a Petr Fialové s Austinem Healey. Ale ze 24. místa se dokázali během soboty posunout na krásné sedmé místo.


Součástí South Bohemia byla i kategorie Exclusive pro nové automobily. V ní byli nejlepší Petr a Filip Václavovský (Porsche 911 Carrera) před Danielem a Simonou Hříbalovými (Porsche 911) a Vladimírem Danielem s Jiřím Šáleným (Porsche 911 Carerra S4).


Dvanáctý ročník South Bohemia Classic je za námi, ale tím naše reportáž nekončí. Můžete se těšit na pokračování, možná už zítra.JL 13.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar