Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Soutěž Malou dohodou se pojede v září

Při příležitosti 85. výročí motoristické soutěže MALOU DOHODOU, jež se jela v září 1937 mezi Prahou, Bukureští a Bělehradem, připravuje Autoklub České republiky stejnojmennou soutěž historických vozidel. Itinerář cesty povede co nejvíce ve stopách původní trasy, obdobný bude i časový harmonogram s rozdělením do šesti etap.

Pořadatelstvím soutěže MALOU DOHODOU byl Autoklubem ČR pověřen Miroslav Krejsa, osvědčený organizátor a ředitel vzpomínkové jízdy veteránů 1000 mil československých mezi Prahou a Bratislavou.


Mezinárodní motoristická soutěž MALOU DOHODOU byla největší sportovní akcí, kterou pořádal Autoklub republiky Československé v meziválečném období. Na organizaci spolupracoval s královskými kluby Rumunska a Jugoslávie. S oběma zeměmi mělo Československo uzavřenou spojeneckou smlouvu, která nesla název Malá dohoda. Záštitu nad soutěží převzali nejvyšší představitelé všech tří států. V napjaté mezinárodní atmosféře způsobené hitlerovským režimem měla akce také hospodářský a politický přesah, prezentovala soběstačnost a spolupráci zemí Malé dohody.


Historické automobily se vydají na soutěžní trasu bezmála 2500 kilometrů, s cestou zpět do Prahy pak celkem 3360 km. „Soutěž MALOU DOHODOU je určena pro automobily a motocykly do modelového roku výroby 1939 a jejich pokračující konstrukce. Chceme co nejvíce dochovat autenticitu původního závodu. Plánujeme start maximálně 25-30 posádek,“ vysvětlil Miroslav Krejsa, ředitel soutěže.


Třetí listopadový týden projel za volantem celou trasu, která účastníky v září 2022 čeká a vypracoval první návrh itineráře. „Průjezd všemi hraničními přechody, které bude v rámci soutěže nutno překonat, byl naprosto bezproblémový, stejně tak i stav vozovek na Ukrajině, v Rumunsku a v Srbsku. Vytipovali jsme a osobně navštívili také vhodné hotely s dostatečnými a zabezpečenými parkovišti v cílových místech. V současné době pracujeme na propozicích soutěže, které bychom rádi zveřejnili ještě do konce letošního roku, aby si zájemci o účast v soutěži MALOU DOHODOU 2022 mohli zarezervovat ve svých diářích termín tohoto podniku,“ doplnil Miroslav Krejsa.Předběžný časový harmonogram MALOU DOHODOU


Sobota 10. září 2022
16.00 přejímky v Opletalově ulici, program v klubovém domě Autoklubu ČR

Neděle 11. září 2022
I.etapa Praha – Bratislava, cca 380 km (přes Kolín, Jihlavu, Brno, Mikulov a Malacky)

Pondělí 12. září 2022
II. etapa Bratislava – Košice, cca 490 km (přes Nitru, Banskou Bystrici, Tatranskou Lomnici a Levoču)


Úterý 13. září 2022
III. etapa Košice – Kluž, cca 460 km (přes Vyšné Nemecké, Užhorod, Mukačevo a Beregovo na přechod do rumunského Halmei a dále přes Satu Mare)


Středa 14. září 2022
IV. etapa Kluž – Bukurešť, cca 460 km (přes Turdu, Sibiu, Brašov a Ploesti)


Čtvrtek 15. září – den volna


Pátek 16. září 2022
V. etapa Bukurešť – Turn Severin, cca 380 km (přes Pitesti, Slatinu, Crajovu do českých vesnic v oblasti Banátu)


Sobota 17. září 2022
VI. etapa Turn Severin – Bělehrad, cca 290 km (přes Orsovu, Bielu Cerkvu, Pančevo)

Celková délka soutěžní trasy cca 2460 km.
Cesta zpět přes Sibiu, Arad, Szeged, Szekesfehérváhr, Györ a Bratislavu do Prahy. Přímá zpětná trasa v délce cca 900 km. Délka soutěže i s cestou zpět cca 3360 km.
AK 7.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar