Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Sosnová Classic oslaví 50 let Š 200 RS a 50 let Rallye Škoda

Po úspěšném prvním ročníku akce Sosnová Classic je již znám termín konání ročníku druhého. Automobilový svátek Sosnová Classic 2024 proběhne o víkendu 18. až 19. května. Návštěvníci se mohou opět těšit na desítky historických vozidel, která se představí jak staticky, tak na trati autodromu. Připraveny jsou i novinky v programu.

Na autodrom v Sosnové opět zavítají historické motocykly, sidecary a automobily. „První ročník se díky účastníkům, návštěvníkům a našim partnerům vydařil, a tak se již těšíme na ročník druhý. Věřím, že tu opravdu v jedné z kolébek českého motorsportu zakládáme krásnou novou motoristickou tradici,“ říká Pavel Dušánek, šéf Driving Camp Autodrom Sosnová.


K novinkám bude patřit například i výstava off-road automobilů, expozice věnovaná designu a vývoji vozů a výstava historických motocyklů a řady dalších unikátních strojů. „Těšit se můžeme i na účast legendárního jezdce světových rally s jeho legendárním vozem,“ láká návštěvníky Dušánek.Sosnová Classic 2024 pak bude také oslavou 50. výročí Škody 200 RS a také připomene padesát let od konání Rallye Škoda 1974. Návštěvníci uvidí mj. výstavu soutěžních a závodních vozů značek Škoda a Tatra, exhibice historických letadel, a chybět nebudou ani stánky se zbožím s motoristickou tematikou. Samozřejmostí pak opět budou jízdy zúčastněných vozů na autodromu. Výstavní plocha bude zvětšena o 10 000 metrů čtverečních, což poskytne více prostoru zejména na klubové výstavy a také řadu nových odpočinkových zón pro diváky.Pro zájemce o účast na akci s vlastním historickým vozidlem budou přihlášky otevřeny od 1. února 2024, nejzazší termín přihlášení je 15. dubna 2024 s tím, že v případě naplnění dané kategorie mohou být přihlášky uzavřeny dříve.Pro motocykly opět pořadatelé připravili tři kategorie


Moto 1 - sportovní a závodní do roku 1949
Moto 2 - závodní do roku 1978
Sidecar závodní do roku 1978)


Automobily budou startovat v pěti kategoriích


Auta 1 - GP do roku 1945
Auta 2 - sportovní a závodní do roku 1970
Auta 3 - cestovní závodní do roku 1979
Auta 4 - cestovní závodní do roku 1990
Formule do roku 1990 nebo dle uvážení pořadatele).PR 31.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar