Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Sosnění nabídlo pěkné závody historiků

Jubilejní 20. Sosnění (Podzimní) přilákalo na sosnovský autodrom rekordní počet formulových vozů hned několika generací, zřejmě i díky 0.srazu automobilů MTX. Na druhou stranu startovalo méně cestovních automobilů, než je obvyklé.

Je to určitě škoda, protože za 1900 Kč si jezdci zajezdí za celý den takřka šedesát minut, a to se jim třeba při závodě do vrchu nepoštěstí. Možná by více zájemců přilákalo vypsání seriálu, aby závodění dostalo větší smysl. Pak vás také překvapí poznámky některých majitelů pěkných cestovních automobilů - „tady je málo automobilů“. Kdyby nelenili a přivezli ty svoje, potom by se jednotlivé skupiny i naplnily.


Typickým důkazem byla skupina 5, v níž vždy startují nejsilnější automobily. Letos startovaly bohužel jen čtyři místo obvyklých deseti až dvanácti. Pak jsou ale i tací, jako například Pavel Jiras, který oželel nedělní závod do vrchu v Jemníkách jen proto, aby svému mechanikovi Petru Utratilovi přivezl do Sosnové závodní automobil.


Jak už je při Sosnění zvykem, jezdci si sami zvolí skupinu, v níž chtějí startovat a v druhé části jsou pak rozděleni podle tréninkových časů od nejpomalejších po nejrychlejší.


Vždy nejzajímavější skupina 5 byla obsazena čtyřmi jezdci, ale po nevydařeném startu kroužili po trati jen tři. Jan Šipka „ulil“ start, zatímco ostatní ještě stáli a pak s velkým zpožděním vyrazil i Šarocha s BMW. Všichni čekali, že se start bude opakovat, což se nestalo. Jan Šipka si svoji chybu uvědomil a při průjezdu cílovou rovinkou viditelně zpomalil a pustil před sebe Ondru Zdražila s Renaultem 5. V tomto pořadí také projeli cílem. Pro poslední jízdu chtěl dokonce svoje místo přenechat Šarochovi. K tomu není třeba nic dodávat.Během dne jsme viděli několik pěkných soubojů, jako například během jízdy Race, kdy Leoš Prokopec s Mini předjel Lubomíra Plačka se silným Porsche 911 Lotec, mimochodem jedním z nejkrásnějších automobilů celého Sosnění. Tito jezdci ještě společně s Martinem Ševčíkem s Porsche nezklamali ani ve skupině 3, která byla mj. nejvíce obsazenou.


Trochu zmatku vnesli do formulí někteří jezdci, kteří se nejdříve přihlásili k závodu, ale ráno si to rozmysleli a přehlásili se do exhibiční jízdy. Důvod? Většinou dlouho ve formuli neseděli. A tak startovaly dohromady formule 3, dále nejrůznější Metalexy a jedna formule Vau. Bohužel týden před akcí nás opustil jeden z nestorů F3 pan Karel Mencl. „Ef trojek“ nakonec přijelo šest, což je oproti poslednímu Sosnění nebývalý počet. Možná by si tito jezdci zasloužili v rámci formulí samostatné ocenění. Udržovat tyto krásné více než padesát let staré monoposty F3 není jednoduché, natož s nimi stále závodit.Obě jízdy vyhrál, jak je na Sosnění, obvyklé Radek Kincl, když v první porazil nováčka Josefa Kružíka, v druhé pak mladého Jana Profelda. Samozřejmě, že v této kategorii závodí monoposty (ani MTX 1-01 nemají stejný objem motorů), které nejsou stejné, ale na to se nekouká. Jde o klubový závod a smyslem je hlavně si zajezdit a pobavit se. A to se letos i díky počasí povedlo.
Skupina 2

1. Martin Švehla Porsche 944
2.Milan Žíla Š 100
3.Jaroslav Větvička ml. Ford Escort XR3


Skupina 3

1.Martin Ševčík Porsche 928
2.Leoš Prokopec Mini
3.Tomáš Ubl Mini


Skupina 4

1.Jaroslav Pešan ml. Š 110 R (Tuning)
2.Jiří Bistiak Š 130 LR
3.Jaroslav Pešan st. Š 100 (Tuning)


Skupina 5

1.Ondřej Zdražil Renault 5
2.Jan Šipka Fiat 124 Abarth
3.daniel Štangl Jaguar


Formule 1.jízda

1.Radek Kincl MTX 1-03
2.Josef Kružík MTX 1-06
3.Jan Profeld MTX 1-01Pravidelnost

1.Petr Procházka Triumph Spifire
2.Tomáš Lauda Š 120
3.Jiří Hladík MTX buggyEnthusiat

1.Jan Chlumský Porsche 944
2. Jan Černý Mini
3.Anna Chmelařová Mini


Race

1.Leoš Prokopec Mini
2.Lubomír Plaček Porsche 911
3.Petr Vašíček Š 100


Sport

1.Jan Burda Š 110 R
2.Petr Brousek Mini
3.Milan Žíla Š 100


Ultimate

1.Jaroslav Pešan ml.
2.Jiří Bistiak Š 130 LR
3.Ondčřej Zdražil Renault 5


Formule 2.jízda

1.radek Kincl MTX 1-03
2.Jan Profeld MTX 1-01
3.Stanislav Profeld Magda


(Vzhledem k nepřesné časomíře jsou výsledky neoficiální)JL 23.9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar