Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Sobotní sraz veteránů před Autoklubem ČR

Autoklub ČR pořádá v sobotu 25. května od 10 do 17 hodin před svým sídlem v Opletalově ulici v Praze třináctý ročník Srazu a výstavy historických vozidel. Návštěvníky čekají dynamické ukázky vybraných vozidel, tóny swingové kapely The Dixie Hot Licks, dobová módní přehlídka a prohlídka klubového domu Autoklubu ČR.

Autoklub k dnešnímu dni eviduje bezmála 190 přihlášených vystavovatelů, což je rekordní počet za několik posledních let. Pro návštěvníky je vstup zdarma.

V salonku Grand Prix je připravena unikátní výstava o historii Autoklubu, kterou doplňuje expozice legendárního závodu 1000 mil československých. Novinkou letošního programu pro nejmenší bude dopravní hřiště, o pořádek v ulici se postará Četnická pátrací stanice Praha. Členové historické skupiny udržující památku a povědomí o československém četnictvu chystají pro všechny návštěvníky překvapení, pokud přijdete v sobotu do Opletalovy ulice, ukázku jejich práce zažijete na vlastní kůži!

Letošní Sraz a výstava se nese ve znamení devadesátin Jawy a 100. výročí Aero. V sobotu budete moci shlédnout průřez modelů těchto značek. Ale nebudou chybět i takové skvosty, jakou je vůz Škoda Sport, který se v roce 1950 zúčastnil závodu 24 hodin Le Mans, nebo třeba americký Maxwell AA Runabout z roku 1910, či jen o rok mladší Hupmobile Touring.

V Opletalově ulici se představí také Benz Patent Motorwagen, první automobil na světě poháněný spalovacím motorem a nemůže chybět ikona automobilových závodů Bugatti 37B.

Módní přehlídka představí dochované autentické kostýmy z rodin architektů Utěšila a Rechziegela, jejichž životy byl za první republiky úzce spjaty s Autoklubem. V klubovém domě proběhne také beseda o vynálezci Josefu Sousedíkovi, „Moravském Edisonovi,“ který sestrojil první hybridní automobil na světě!
AK 24.5.2019


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar