Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Sobota bohatá na veteránské akce

Sobota 13. května je opravdu velice bohatá na nejrůznější veteránské srazy a soutěže. My jsme pro vás vybrali tipy na několik z nich, o některých jako například o Paro-strojním festivalu nebo závodech historických formulí v Mostě jsme již informovali.

Okolo Karlštejna

Už v 9 hodin ráno startuje ve Všeradicích veteránská soutěž Okolo Karlštejna za účasti zhruba padesáti vozidel, přičemž většinu tvoří předválečné automobily, nebo vyrobené maximálně do roku 1965. Jízda je pořádána jako dvouetapová, s délkou zhruba 85 kilometrů převážně Karlštejnským regionem. Posádky pojedou podle šipkového itineráře. Trať je pro účastníky neznámá. Na cestě budou mít řadu průjezdních kontrol, samokontrol. Konec první etapy bude přímo v lomech Mořina, kde na účastníky, kromě občerstvení čeká překvapení.


Úterský kopec

Historickými vozidly ožije také malebné městečko Úterý na Plzeňsku, kde se uskuteční jízda pravidelnosti Úterský kopec. Soutěž je určena pro cestovní automobily a motocykly do roku výroby 1965, novější mohou soutěžit po dohodě s pořadatelem. Trať měří 2,4 kilometrů s převýšením 140 metrů. Start v 11.00 hodin.


Terezín

Pořadatelé VCC Velemín připravili na sobotu tradiční veteránskou akci s názvem Terezín 2017, jejíž 34. ročník proběhne opět na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích v rámci regionálního Autosalonu. Do dopolední výstavě se účastníci v 11 hodin rozjedou na orientační jízdu po okolí Českého středohoří. Akce je zařazena do Poháru Federace


Sraz Rolls Royce

Rolls-Royce & Bentley Club ČR pořádá již čtvrtý ročník srazu vozů značek Rolls-Royce & Bentley v České republice. Vozy se do nádherného prostředí Starého Špejcharu v Praze Dubči sjedou v sobotu 13. května 2017. V rámci výstavy budou k vidění vozy Rolls-Royce a Bentley všech typů, stavu, ale i roků výroby. Bude tak možné si prohlédnout předválečné modely, vozy ze zlaté éry let šedesátých a sedmdesátých minulého století, ale i moderní modely jako například modely.
V Panské zahradě bude možné obdivovat také ostatní klasické vozy a veterány všech značek a historické motocykly. Každoročně přijíždí několik desítek vozů ostatních značek, je tedy možné si prohlédnout další legendární vozy jako Jaguar E-Type, Lotus Esprit, Ford Mustang nebo Škoda, Aero a Praga. Dále bude připravena výstava nejmodernějších supersportovních vozů Ferrari, Maserati, Jaguar, Porsche, Lotus, Mercedes a podobně. Pro letošní rok pak připravujeme ještě výstavu vozidel BMW se zaměřením na řadu M a výstavu moderních i historických vozů Mini Cooper.


Cena Prachovských skal

Veteránskou sezonu v Jičíně zahájí Cena Prachovských skal, která však nemá se silničním okruhem nic společného, ale jde o soutěž historických vozidel vyrobených do roku 1985. Trasa povede nádhernou krajinou Českého ráje, asi jednou z nejkrásnějších jakou můžeme u nás najít. Start je v 10.30 h v Jičíně a jede se směr Pařezská Lhota, Troskovice, Borek, Radostná, Koberovy, Malá Skála, Frýdštejn, Hodkovice, Třtí, Sychrov, Pěnčín, Svijany, Olšina, Zásadka, Kněžmost, Zakopaná, Srbsko, Žehrov, Skokovy, Vyskeř, Lažany, Roveň, Mladějov, Blata a do Jičína.

Mapu najdete na http://veteran-run.com/akce/view?id=1&url=Cena+prachovsk%C3%BDch+skal


Helfštýnský okruh

Největší akcí na Moravě je bezpochyby osmnáctý ročník Helfštýnského okruhu, ke kterému je přihlášeno na 120 vozidel vyrobených do roku 1939. Po pátečním prologu a představení účastníků je v sobotu na programu stokilometrový okruh se zastávkami v Lipníku n.B. , Přerově, Kelči a lázních Teplice n.B a s cílem na hradě Helfštýn .JLasík 12.5.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar