Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Slováckem s veterány

„Veteráni Moravským Slováckem“ se pořádá jednou za dva roky a XiX.ročník je na programu právě letos. Jedná se o jednodenní soutěž historických vozidel s mezinárodní účastí. Snahou pořadatelů je připravit stejně jako v předchozích ročnících přátelské setkání majitelů historických vozidel v přátelské atmosféře.

Soutěže se mohou zúčastnit automobily, motocykly a užitková vozidla do roku výroby 1945 a vozidla vybraná. Přihlášená vozidla slibují zajímavou podívanou. Na startu se objeví šedesát automobilů, počínaje od počátku minulého století jako jsou například Maxwell, Panhard Levassor, Ford T, Chenrad Walcker. Diváci se mohou těšit i na takové skvosty jako Bugatti 57 Ventoux, Hispano Suiza, Auburn 8/88 Speedster nebo Cord 812. Motocyklů se objeví čtyřicet, včetně takových značek jako H.B., D-Rad, James, Royal Enfield atd.Soutěž se jede za běžného silničního provozu a řidiči jsou povinni dodržovat platná pravidla silničního provozu. Každý účastník této soutěže jede na vlastní nebezpečí!


Trasa je letos vedena z UH. Hradiště přes Kunovice, Hluk, Ostrožskou Lhotu ke kostelu Sv. Antonínka s krásným výhledem do krajiny. Dále se pokračuje přes Blatnici do Veselí nad Moravou, kde na ČS ČSAD Hodonín účastníci obdrží od sponzora symbolicky benzin v množství 5 l na moto a 10 l na auto. Následuje cesta přes Bzenec, Vracov a Vlkoš na náměstí do Kyjova. Zde bude na náměstí přestávka na oběd.Po obědě bude zastávka na zámku Milotice s možností prohlídky zámku nebo zahrady a následuje cesta zpět přes Vlkoš, Ježov do Boršic a odtud do Buchlovic, kde projedou vozidla zámeckou zahradou a vrátí se zpět do Uherského Hradiště. Soutěžící obdrží mapku tratě, jejíž celková délka 102 km je rozdělena do dvou etap 50 a 52 km.PR 16.8.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar