Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda v brněnské Olympii už jen do neděle

Pouze do neděle je v brněnském obchodním centru Olympia k vidění unikátní výstava vozů a motocyklů značky Škoda. Exponáty z historie slavné mladoboleslavské automobilky se po neděli 26. února začnou přesouvat do Prahy, kde bude mít putovní výstava svou druhou zastávku.

Ještě předtím ale organizátoři doplnili brněnskou výstavu o další automobilovou jednohubku, kterou by si fajnšmekři ani široká veřejnost neměli nechat ujít: polovinu závodního vozu Škoda Fabia WRC, který byl podélně rozříznutý, díky čemuž je vidět kompletní vnitřek včetně motoru.
Výstava s názvem “Škoda v Olympii” budí velký zájem návštěvníků. Ti do brněnského obchodního centra míří nejen za nákupy, ale také cíleně za prohlídkou třiadvaceti automobilů, pěti motocyklů a dokonce jednoho jízdního kola.

Závodní vozy Škoda Fabia WRC, jejichž řez zamířil do Brna z mladoboleslavského muzea, za sebou mají bohatou závodní historii. Na začátku milenia s nimi mimo jiné závodil i český soutěžní jezdec Jan Kopecký, mistr světa 2018 v kategorii WRC-2. V roce 2007 pak tento závodní automobil posloužil pro komerční účely známé značky Shell, která se na něm rozhodla demonstrovat účinky jednoho ze svých motorových olejů. Nestačilo jí ale rozříznout “pouze” motor a v reklaměukázat, že je díky oleji čistý. Nechala rozříznout rovnou celý automobil.

O neobvyklý řez vozu se postarala londýnská společnost Asylum, která se dlouhodobě zabývá výrobou modelů a speciálních efektů pro filmový průmysl. Aby mohla rozříznout celý závodní vůz Škoda Fabia WRC, vyrobila společnost obří kruhovou pilu, jejíž čepel měla průměr 4 metry, vážila 750 kilogramů a při řezání automobilu dosáhla rychlosti 112 kilometrů za hodinu. Kromě toho musela být vyrobena také speciální plošina, díky které pila řezala přesně tak, aby se automobil elegantně rozdělil na dvě poloviny.


Poslední víkend se závodním simulátorem

Až do neděle probíhá také kvíz o hodnotné ceny, který je součástí výstavy “Škoda v Olympii” a je postaven na znalostech historie značky Škoda. Zúčastnit se ho mohou všichni návštěvníci centra. Ti si ale během posledního víkendu výstavy mohou také zazávodit ve skutečném simulátoru závodního speciálu. A i zde budou nejlepší soutěžící oceněni hodnotnými cenami.PR 24.2.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar