Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Muzeum připravilo nové jarní přednášky

z populárního cyklu „Neobyčejné příběhy“. Zajímavé momenty z historie značky Škoda bude možné sledovat také online. V úterý 18. dubna série odstartovala připomenutím vývoje a konstrukce vozů Škoda v letech 1925-1945, následující období 1945-1963 přijde na řadu 16. května. Významní čeští nezávislí karosáři Jech, Brožík a Petera a jejich působivé kreace budou tématem 30. května.

„Neformální setkávání nad méně známými kapitolami či netradičně pojatými tématy z nesmírně inspirativní historie společnosti Škoda Auto se již po řadu let těší velké oblibě návštěvníků Škoda Muzea. Tým našich odborníků spolupracuje s předními publicisty, při přípravě přednášek je kladen velký důraz na kvalitní zpracování a poutavé podání historicky významných, přitom pro diváky a posluchače atraktivních témat,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea a dodává: „Také letos jsme připravili trojici jarních přednášek, o nichž jsme přesvědčeni, že zaujmou stálé i nové návštěvníky našich akcí. Ti se mohou těšit také na navazující podzimní část populárního cyklu Neobyčejné příběhy.“


Škoda: vývoj a konstrukce 1945 ̶1963

(16. května 2023, od 17:30 hod. v sále L&K Fórum)

Období od konce druhé světové války do poloviny 60. let minulého století přineslo zásadní technický a technologický posun, který se výrazně odrazil i v proměně československého automobilismu. Automobilka Škoda byla zestátněna, ale vývoj nových vozů se rozhodně nezastavil. Poválečná éra přinesla atraktivní automobily jako třeba vůz Škoda 1102 Roadster, zavedení celokovových karoserií počínaje řadou Škoda 1200, éru legendárních modelů Škoda Octavia a Felicia… Tato a další témata přiblíží publicista Martin Chlupáč.

Přednášku bude možné sledovat i online zde.


Velcí karosáři Jech, Brožík a Petera

(30. května 2023, od 17:30 hod. v sále L&K Fórum)

Nechat si v dobách předválečného Československa karosovat vůz na míru, to v tehdejší „lepší společnosti“ patřilo k bontonu. S vlastnictvím automobilu byla totiž spojována jistá exkluzivita, šlo o doklad společenského postavení majitele. Pokud zákazníkovi nestačil široký výběr samotné automobilky Škoda, objednal si pouze samostatně provozuschopné „šasí“ a to si nechal „obléknout“ nezávislými mistry karosáři. Z karosářských dílen věhlasných jmen pak vyjížděla unikátní designová díla. Životní a pracovní osudy hned tří tuzemských velikánů tohoto řemesla přiblíží známý odborník a publicista Jan Králík.

Přednášku bude možné sledovat i online zde.

Škoda 19.4.2023


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar