Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Škoda Felicia Cabrio pojede Alpenrallye

Škoda Auto se opět zúčastní renomované Alpenrallye v Kitzbühelu. Ve startovním poli veteránů bude českou značku reprezentovat Škoda Felicia Cabriolet z roku 1961. Alpenrallye se v roce 2012 koná už po pětadvacáté.

Soutěž začíná 31. května prologem v Kitzbühelu, do cíle na stejném místě vozy přijedou 2. června. V podobě Felicie posílá česká automobilka na 25. ročník rakouské akce automobilový skvost ze své sbírky. Kabriolet se vyráběl v letech 1959 až 1964. Celkem z pásu sjelo 14.863 vozů s typovým označením 994. Pouze malá část z tohoto počtu se však zachovala do dnešních dnů. Vůz pohání zážehový čtyřválec o objemu 1 221 cm³ a poskytuje výkon 55 k.
„Felicia Cabrio je tím správným vozem pro tuto půvabnou veteránskou soutěž,“ říká Eva Ticová, vedoucí restaurátorské dílny ŠKODA AUTO Muzea. „Vůz byl zrestaurován v naší dílně a s panoramatem Alp v pozadí bude určitě ‚pastvou pro oči‘.“
S vozem pojede Víťa Kodym, šéfredaktor časopisu Auto Tip a Tomáš Kotera z oddělení Podnikové komunikace Škoda.
Alpenrallye se Škoda účastní podruhé. V minulém roce poslala česká automobilka na start Tudor 1101 z roku 1948. Rallye patří mezi největší a nejoblíbenější veteránské akce v Evropě. Od roku 1988 k závodu každoročně nastupují klasické vozy vyrobené během sedmi desetiletí automobilové historie. V jubilejním ročníku rallye povede po celkem 430 kilometrech horských silnic v Tyrolsku a Salzbursku. Po šedesátikilometrovém prologu ve čtvrtek 31. května, je na programu tyrolská etapa, dlouhá 230 kilometrů. Náročné úseky grossglocknerské vysokohorské silnice na účastníky čekají v sobotu 2. června. Závěrečným vyvrcholením je pak v sobotu odpoledne vyhlášení vítězů, spojené se slavnostní jízdou kolony vozidel v centru Kitzbühelu. Přihlášeno je 236 automobil z let 1928 až 1976. Jako první se vydá na trať Rolls Royce 17 EX, rok výroby 1928, jen o rok mladší je Bentley a kvarteto nejstarších vozů uzavírají Bentley Speed Six a Lagonda Tourer, oba z roku 1931. Celkem je ve startovní listině zapsáno 15 předválečných vozů. Asi nejzajímavější postavou bude Jochen Mass, bývalý pilot F1 a sportovních prototypů.


JL, 30.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar