Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Škoda 1100 OHC na Silvretta Classic

Nádherné alpské panorama, jízda v horách a startovní pole se skvělým obsazením – to je Silvretta Classic, která startuje 5. července. Český výrobce vysílá na soutěž Škodu 1100 OHC, závodní vůz z konce 50. let minulého století.

Závodní vůz s otevřenou karoserií je opravdovou raritou motoristického sportu, jedním z pouhých dvou modelů Škoda 1100 OHC, celkem byly vyrobeny pouhé čtyři exempláře – dva s uzavřenou a dva s otevřenou karoserií.
„Jsme velice rádi, že se s vozem 1100 OHC zúčastníme rallye Silvretta Classic,“ říká Eva Ticová, vedoucí dílny Classic ve ŠKODA Auto Muzeu. „Silvretta Classic vtahuje do své kouzelné moci mnoho tisíc fanoušků veteránů. Mohou se těšit na obzvláště vzácný nádherný exemplář“. Vůz ŠKODA 1100 OHC se v uplynulých letech zúčastnil již různých veteránských rallye, mimo jiné v roce 2008 závodu Coppa d´Oro v italských Dolomitech.
Závodní speciál byl vyvíjen v letech 1956 a 1957 jako náhrada za model ŠKODA 1101 Sport. Český závodní jezdec Miroslav Fousek s ním vyjel poprvé na závodní dráhu v Mladé Boleslavi v roce 1958 a hned napoprvé závod vyhrál. Následovala další vítězství v lokálních soutěžích.
Se svými pouhými 550 kilogramy je Škoda 1100 OHC opravdovou lehkou váhou. O pohon se stará řadový čtyřválec o objemu 1089 cm³, podporovaný dvěma karburátory Weber. Motor pochází původně z modelu Škoda 440. Agregát má výkon 92 k při 7700/min, maximální rychlost se pohybuje kolem 200 km/h.
Silvretta Classic Rallye v alpském údolí Montafon je od své premiéry v roce 1998 neodmyslitelnou součástí kalendáře nejdůležitějších akcí pro automobilové veterány. Na trasách snů vedoucích Alpami nezáleží na nejvyšší rychlosti ale na maximální preciznosti. Předválečné modely mají úměrně stejné šance na celkové vítězství jako vozy z dob mladších. Na diváky čeká opravdová přehlídka automobilových krásek. Na startu jsou luxusní kabriolety z 30. let minulého století stejně jako legendární sportovní vozy nebo i stále mladá auta pro všední den ze 70. a 80. let 20. století.
S vozem pojedou Peik von Bestenboste, šéf komunikace Škoda Auto a František Vahala, redaktor časopisu Auto 7.


JL,3.7.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar