Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Seriál Historic vyhráli Kašpar s Janákovou

V pořadí čtvrtá a poslední soutěž Historic Želiv udělala tečku za letošním ročníkem seriálu. Na start se nakonec postavilo pouhých 17 posádek, ale to na kvalitu nemělo vliv. Na celkové prvenství v seriálu mohly před poslední soutěží ještě pomýšlet tři posádky.

Do pořadí už ale nemohl zasáhnout dosud vedoucí Aleš Urban, který tentokrát vystupoval v roli pořadatele, a souboje v jízdě pravidelnosti mohl jen sledovat. Ale i druhý v pořadí Václav Mráz neměl situaci jednoduchou, protože musel počítat se škrtáním nejhoršího výsledku. A tak Historic Želiv byla velkou neznámou. Do bojů o celkové stupně vítězů mohl reálně ještě zasáhnout ještě Karel Vodochodský, ale už bez nároku na celkové prvenství.

Do páteční večerní etapy nejlépe odstartovala posádka Vodochodský – Vlková, která pro tentokrát přivezla Trabanta 601, a jen potvrzovala, že v těchto soutěžích není nejdůležitější síla motoru vozidla, ale souhra posádky. Nejlépe zvládla měřené úseky, ale fatální chyba ve výpočtu příjezdu do časové kontroly znamenala propad na šesté místo a prakticky ztrátu šance na vítězství. Do vedení se tak posunula posádka Kašpar – Janáková s Austinem Mini GT, druhé místo pak patřilo posádce Heřman – Žlábek na Audi Coupé Quattro, na třetí místo se pak vyšvihl Petr Říha s dcerou Miladou na krásné Alfě Romeo GTV.

Dopolední sobotní etapu nejlépe zvládl Vodochodský před Kašparem a manžely Jandovými s Opelem Ascona B. Díky jen minimálním rozdílům mezi nejlepšími však změnu v celkovém pořadí nepřinesla.
Také vstup do odpolední etapy se nejlépe podařil Vodochodskému před manžely Pejřilovými se Škodou 100 a Markétou a Klárou Viktorinovými s Audi Coupé GT, které pak nejlépe zvládly poslední sekci těsně sledovány manžely Švidrnochovými na Audi 80.
První místo v Historic Želiv vybojovali Miloš Kašpar a Marie Janáková s Mini 1275 GT před Janem Žlábkem s Petrem Heřmanem s Audi Coupe Quattro a manželi Říhovými s pěknou Alfou Romeo.
Absolutními vítězi Seriálu Historic se tak stali Miloš Kašpar a Marie Janáková s Austinem 1275 GT, kteří také zvítězili v Historic Jizera v Železném Brodě a druzí dojeli v Historic Kokořínsko. Druzí skončili Aleš Urban a Markéta Viktorínová, jenž si odvezli zlatý věnec z Historic Kokořínsko. Třetí příčka patří Václavu Mrázovi a Haně Zemanové, vítězům z Historic Krkonoše.

Uvidíme, jak bude pokračovat Seriál Historic v příštím roce, který se stále potýká s nízkým počtem soutěžících. Nejvíce se jich sešlo na úvodním podniku ve Mšeně, kde startovalo čtyřicet posádek. V Krkonoších, kde byl pořadatelem Karel Vodochodský (za sezonu vystřídal Toyotu, Wartburg, Trabant) jich bylo už jen dvacet, v Železném Brodě (hlavní pořadatelé Jan Hudský a manželé Bryknarovi objíždějí celý seriál) pak 23 ze třiceti přihlášených a v Rally Želiv jen sedmnáct. Těžko říct, proč není o tento druh soutěží u nás zatím zájem. Možná jejich délka až 350 kilometrů, možná málo úseků na pravidelnost…kdo ví?
Vzhledem k nízkému počtu účastníků stojí pořadatelé často před otázkou, zda soutěž vůbec pořádat, aby s lidového startovného vůbec pokryli nejnutnější náklady.

Soutěžím pravidelnosti přišel mna chuť mj. pan Zdeněk Křivohlavý, který si kvůli tomu pořídil Wartburg 353 a přemluvil spolujezdce Pavla Šlemína. Na Kokoříně se objevil i Jiří Moskal s Lancií Beta a se stejným automobilem startuje pravidelně i Attilio Škvor.Celkové pořadí
1. Miloš Kašpar – Marie JanákováAustin Mini 1275 GT70
2. Aleš Urban – Markéta ViktorinováAudi Coupe GT60
3. Václav Mráz – Hana ZemanováŠkoda 10052
4. Karel Vodochodský – Adéla VlkováToyota, Wartburg, Trab48
5. Jan Žlábek – Petr HeřmanAudi Coupe Quattro41


K.Vodochodský, JL 27.10.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar