Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Sázava 2010 - trochu rozpačitá akce

Když jsme vyrazili na veteránskou akci Sázava 2010, tak jsme čekali nějakou orientační jízdu podle itineráře nebo mapy, jak bývá zvykem, a jak to známe z jiných akcí. Místo toho jsme zjistili, že jde v podstatě o volnou výletní jízdu historických automobilů a několika motocyklů.

Byť akce byla třídenní, tak účastnící moc kilometrů nenajezdili, nevíce snad první den, kdy zamířili na Český Šternberk a do Kácova. Nejméně druhý den, asi jen dvacet kilometrů ze Sázavy do Stříbrné Skalice a zpátky. Původně se měla soutěž jmenovat 500 km sázavských, ale od tohoto záměru se zřejmě brzy upustilo.
Mapa ani itinerář neexistovaly, v půl deváté ráno zavelel hlavní organizátor Dušan Klíma odjezd a kolona vozidel se vydala zvolna do pohybu. Takže ani žádný časový harmonogram, který by se měl dodržovat, o průjezdních kontrolách ani nemluvě. Prostě hodně živelná akce. Někomu se tento způsobil líbil více, někomu méně. Je pravda, že pevnější ruku by to pro příště chtělo.
Už vzhledem k tomu, že se k prvnímu ročníku Sázavy 2010 sjelo hodně zajímavých automobilů, tak by si akce přeci jen zasloužila a trochu lepší organizaci.
Vždyť nejstarší automobil Renault V/a Michala Pomahače pocházel už z roku 1904 nebo vzácný Panhard Levassor Jiřího Kratochvíla byl vyrobený v roce 1912 a Renault NN Ivo Daňka v roce 1923. Starší ročníky zastupovaly dále třeba Ford A, Sunbeam 25 L, Škoda 633, Tatra 57, Citroën 11 nebo hodně rychlý šestiválcový BMW 328. Historických vozů Peugeot u nás k vidění moc není, ale protože se jízdy zúčastnil Chouzavský spolek motocyklistů, tak nemohl chybět Josef Holakovský s manželkou Milenou a užitkovým modelem 202U z roku 1947. Na trať vyrazil i Maestro Václav Zapadlík se svojí Balillou z roku 1935.
Některé z původně přihlášených automobilů jsme sice poslední den, kdy jsme akci navštívili, bohužel neviděli, ale i tak byla přehlídka hodně pestrá.


JR,9.7.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar