Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Sachsen Classic zítra poprvé přímo v Mladé Boleslavi

Ve čtvrtek v poledne odstartoval ve Zwickau stokilometrovým prologem 18.ročník Sachsen Classic. V pátek čekala na 170 posádek náročná etapa (254 km) v Krušných horách a v sobotu zavítají až do Mladé Boleslavi v nejdelší etapě – 321 km.

Krušnohorská etapa vedle speciálních zkoušek v podstatě kopírovala naši hranici s mnoha náročnými výjezdy i sjezdy, aby po třech stovkách kilometrů skončila v Drážďanech.
A právě odtud se v sobotu už v půl osmé vydají na závěrečnou etapu, která vede přes Sebnitz, Krásnou Lípu (8.45 h), Kytlici, Nový Bor, Sloup Zákupy, Mimoň do Mladé Boleslavi. Tady je čeká oběd a od 11.45 hodin průjezdní kontrola u muzea Škoda.
Poté se budou vracet do cíle v Drážďanech přes Katusice, Březovice, dár, Dubou, Holany, Blíževedly, Kravaře, Žandov, Hřensko atd..


Nejnižší startovní čísla patří nejstarším automobilům vyrobených do druhé světové války. Zvláště úžasný pohled je na pětilitrový osmiválec Horch 853 Cabriolet z roku 1937. Nenechte si tento skvost na českých silnicích ujít, stejně jako například sportovní Vauxhall Special Dreagon, Lagondu M45 Rapide, Alvis Speed nebo cestovní Packard Straight Eihght nebo Bentley Derby 4 ¼ Litre.Za nimi už jedou škodovky – Škoda Felicia, Škoda1100 MBX De Luxe nebo Š 110 R Coupe a další. Ovšem největší lahůdkou je ŠKODA 1100 OHC Roadster z roku 1957 s maximální rychlostí 200 km/h. Otevřený závodní speciál, který je jinak k vidění ve ŠKODA Muzeu, je jedním z pouhých dvou vyrobených exemplářů. Automobilka jej vyvíjela od jara 1956 s cílem navázat na účast v prestižním závodě 24h Le Mans, jehož se poprvé a naposledy zúčastnila v roce 1950. Politická situace však tehdy tento okruhový speciál na legendární závod nepustila.Tradiční účastník, soutěžní jezdec Mathias Kahle (průběžně šestý) tentokrát nechal stotřicítku doma a usedl do Škody Rapid.„Účast na Sachsen Classic je pro nás již nejen tradiční, ale i srdeční záležitostí. Každý rok se snažíme startovní pole obohatit atraktivními modely z naší historie a letos tomu není u zvolené pětice jinak,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi a dodává, „Jsme moc rádi, že si účastníci dosyta užijí i zajímavou trasu na českém území, která je poprvé v historii tohoto závodu zavede přímo do Mladé Boleslavi. Právě tato sobotní etapa s názvem ‘120 let ŠKODA Motorsport’ je také důstojným připomenutím významného jubilea, které v tomto roce slavíme.“ Paní Andrea Frydlová jede jako spolujezdec Michala Velebného se Škodou Felicia.Ve startovní listině najdeme i české posádky. Otec a syn Fialové s bohatými zkušenostmi jedou s BMW 3.0 CSi. Zatím jsou desátí. S Porsche 911 vystartovali Patrik a Jan Skálové (po dvou etapách jsou druzí) a také Oldřich Hájek ml. a st. (průběžně na sedmém místě).Příznivce rallye upozorňujeme na číslo 158, které má na dveřích Porsche 911 Carrera řízené Christianem Geistdörferem. Jako spolujezdec dovedla Waltera Röhrla k dvěma světovým titulům.Přesnou trasu najdete na: http://map.yellowfox.de/eventportals/rallye/live.php
JL 20.8.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar