Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

S veterány na Kokořínsku

Druhá červnová sobota patří už skoro dvacet let neodmyslitelně k Veteránskému Rojení. Bohužel letos virus a neustále se měnící vládní nařízení udělali veteránistům „čáru přes rozpočet“. Před dvěma měsíci nikdo netušil, co bude platit a co ne. A tak si musíme počkat na příští rok.

Přesto se na Kokořínsko sjely asi tři desítky majitelů historických automobilů, převážně anglických značek, aby zavzpomínali na staré dobré časy. A tak jste je mohli v sobotu potkat na silničkách v malebné krajině, kolem hradu Kokořín i Houska, nebo při zastávce před zámkem v obci Kokořín.Projeli i Nosálovem nebo Žďárem s roubenými chalupami a statky, vyzkoušeli si brdy při sjezdu z Kaniny do Kokořínského dolu nebo naopak sílu svých strojů ve stoupání kolem hradu Kokořín nebo na Housku.Majitelé anglických automobilů MG, Jaguar, Triumph neměli žádné problémy, ale hrdinský výkon podal třeba Petr Navrátil s dcerou Petrou a vozem Aero 662, nebo manželé Jindra a Renata Synkovi s Pragou Piccolo Phaeton z roku 1924 či jejich přátelé ze Studence s Walterem Junior.Oba také patří k pořadatelům velice kvalitních veteránských akcí. Petr Navrátil z Veteran Vintage Clubu musel oželet Jarní rallye, která se měla shodou okolností odehrávat právě na Kokořínsku. Naproti tomu Jindra Synek založil před lety Studenecké míle, ale ani tahle krásná akce nemohla být uspořádána. A tak vytáhli po dlouhé zimě své automobily, aby je trochu provětrali.
Všichni si ale den užili, na rozdíl od zbytku území na Kokořínsku nespadla ani kapka vody, zato vedro se dalo krájet. Nezbývá než se těšit na červen 2021, kdy se Veteránské Rojení vrátí do původních kolejí se vším všudy.
JL 14.6.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar