Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Retro Rallye v Pardubicích a Liberci

V poslední době stále více přicházejí do mody soutěže historických automobilů, ať už v podobě klasických rallye s měřenými rychlostními zkouškami nebo jako tzv. demonstrační jízdy. Nedávno se objevily první informace o Retro Rallye Železné Hory a Rallye Legend Liberec.

Retro Rallye Železné hory

Za uspořádáním první soutěže, která se pojede v rámci druhého podniku seriálu Rallye Cup 2012 po trati Železné Hory ve dnech 17. a 18. srpna stojí Radek Pavlíček, bývalý autokrosový a rallycrossový jezdec hlavně na voze Fiat X 1/9.
Retro rallye Železné Hory je pořádána jako ukázková jízda historických soutěžních vozidel, nebude se měřit čas v rychlostních zkouškách. Zváni jsou všichni majitelé historických soutěžních automobilů k hezkému svezení a prezentaci svých historických skvostů.
www.rallyepardubice.czRallye
Legend Liberec

Ve dnech 12. – 13. října 2012 bude Liberec hostit volný mezinárodní podnik historických vozů pod názvem Rallye Legend Liberec. Cílem je nabídnout divákům pohled do historie rallye sportu a představit legendární vozy, které brázdily tratě rychlostních zkoušek v uplynulých letech počínaje škodovkami až po silné vozy jako Ford Escort nebo Porsche.
Rallye Legend Liberec povede po rychlostních zkouškách Rallye Škoda, Rallye Liberec nebo Rallye Bohemia. Nabídne tak posádkám náročnou, členitou trať s množstvím technických míst, stoupání i sjezdů na srdce. Koncepce soutěže byla postavena na třech sekcích v nichž se pokaždé posádky popasují s trojicí rychlostních zkoušek v délkách od 7 do 13 km.
Rallye Legend Liberec je specifický podnik, který systémem koeficientů zohledňujících výkonnost vozů dá unikátní šanci bojovat o vítězství v absolutním pořadí všem bez rozdílu stáří a kubatury vozu. Jedná se o klasickou rallye s měřením času na rychlostních zkouškách.
Soutěže se mohou účastnit jak původní historické vozy, tak jejich repliky a to do roku homologace 1989. Vzhled vozů musí korespondovat s dobovými vzory a měl by reprezentovat historii soutěžního sportu.
Program začne v pátek 12.října seznamovacími jízdami a technickými přejímkami. V sobotu 13. října pak bude následovat slavnostní start na náměstí před libereckou radnicí.

www.rallyeliberec.czLíbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar