Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Retro Prague rally odstartovala večerní jízdou

V roce 2000 založil pan Josef Štangl tradici Retro Prague, do té doby nevídané veteránské akce v České republice. Pražské Výstaviště ožívalo rok co rok na začátku prázdnin historickými automobily, které byly jednak vystaveny v Průmyslovém paláci, ale také se zúčastnily dvoudenní „Štangl Rally“ v okolí Prahy.

Zvláště rallye zavedla účastníky na zajímavá místa převážně Středočeského kraje a vzhledem k přijatelné délce byla vhodná i pro předválečné automobily. Bohužel Retro Prague asi po dvanácti ročnících zanikla a v roce 2015 na její tradici navázalo několik nadšenců, kteří se podíleli na pořádání Retro Prague.


Zrodila se Retro Prague Historic Rally, jejíž čtvrtý „novodobý“ ročník byl včera večer zahájen na tradičním místě v Senátu ČR ve Valdštejnském paláci. Jediné, co zůstalo, je večerní jízda Prahou, do které se vydaly po osmé hodině večerní čtyři desítky automobilů, převážně mladších ročníků.


Dobu předválečnou zastupoval například mohutný Bentley 4 ½ Litre pana Tomáše Kalkuse. Vidět tento skvost na silnici je vždy svátkem. Dále jsme viděli Aero 30, Pragu Piccolo, Tatru 75 nebo Škodu Popular. Majitelé předválečných automobilů se v dnešní době už neradi vydávají na „dálkové“ rallye a raději si vybírají kratší akce. Výjimkou je pouze 1000 mil československých.


Letošní trasa vede v pátek přes Benátky nad Jizerou, Kovanec, Svijany, Hrubý Rohozec, Zásadu do Liberce. Tady zítra začne druhá etapa přes Hejnici, Bílý Potok, Frýdlant, polskou Bogatyni, německou Žitava a Lückendorf zpátky do Liberce.


A v neděli bude možné veterány spatřit na trase Liberec, Proseč pod Ještědem, Český Dub, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Krnsko, Bezno v cílem v Liblici. Takže pořádná porce kilometrů, ale krásnou krajinou Lužických hor a Pojizeřím.
JL 13.7.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar