Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Retro Prague Classic zahájí sezonu

muzeum US vozů JK Classic

Soutěž dlouhá sto padesát kilometrů startuje v sobotu 20.dubna v 10 hodin tradičně od Senátu Parlamentu ČR. První zastávka bude v STK Motol na Plzeňské, kde veterány projedou linkou a poté se vydají na první etapu směr Unhošť, Lány do Rakovníka. Tady se startovní pole rozdělí na dvě části. Jedna pojede do motokárového areálu, kde jeden z posádky bude soutěžit. Po obědě se vydají do muzea US vozů JK Classic v Lužné, kde vystřídají druhou skupinu.

Druhá etapa povede přes Křivoklát, Zbečno, Berou do Zbuzan, kde proběhne znovu otevření muzea Praga, zhruba od 17 hodin. Cestou budou posádky plnit náročné vědomostní úkoly, jejich orientaci na komunikacích, ale i úkoly které ukáží zručnost posádek v ovládání vozidel.

Nejstarším automobilem bude Praga Mignon z roku 1916, s nímž jede pan Pavel Procházka. Z dalších předválečných vozů jmenujme například Cadillac (1922), Oldsmobile (1926), Rolls Royce (1928), Lagondu M45 (1932), Alvis (1934), Škodu Popular Cabrio (1938). Novější ročníky reprezentují například Opel Kapitan, Tatra 87, Jaguar XK120, Jaguar E, Ford Mustang nebo Maserati Indy.


JL 16.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar