Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Retro Prague 2006

Největší veteránskou akcí na našem území bude letos opět Retro Prague v tradičním červencovém termínu a na tradičním místě – pražském výstavišti v Holešovicích. Jen trasa rallye bude tentokrát jiná.

 

Ačkoliv se Retro Prague uskuteční za více než dva měsíce, už dnes vás můžeme ve stručnosti seznámit s jejím průběhem. Tak jako každoročně i letos tvoří Retro Prague, které proběhne ve dnech 13. až 16.července, několik akcí.

Veteran Art s výstavou obrazů a uměleckých děl a předmětů s motoristickou tematikou.

Veteran Salon je naopak přehlídkou historických automobilů, které lze vidět jak v původním stavu, naaranžované někde ve stodole, kde odpočívaly desítky let, než je objevil nějaký náruživý sběratel. Renovátorské dílny a firmy zase presentují jak taková renovace probíhá. Návštěvník tak spatří napůl hotové a napůl rozpracovaná historická vozidla. Některé kluby se zase pochlubí veterány, které jsou majetkem jejich členů. Doufejme, že účast vystavovatelů bude větší než v minulosti, vždyť cena za pronájem je víc než symbolická - 10Kč/1m².

K Veteran Burze (15. - 16.7.) není třeba ani nic dodávat - nákup, prodej, výměna nejrůznějšího veteránského příslušenství a dílů.

Vrcholem Retro Prague je vždy jízda historických vozidel Auto Štangl Historic Bohemia Rallye. Ačkoliv je počet startujících omezen na pětasedmdesát, tak na startu jsou vždy k vidění opravdové skvosty.

Ve čtvrtek 13. července čeká na účastníky tradiční jízda noční Prahou. Páteční etapa je zavede na Kokořínsko s přestávkou na hradě Houska. V sobotu pak zamíří ještě do Českého Šternberka.

Ve čtvrtek 13. července je Retro Prague otevřeno od 12 do 20 hodin, v pátek a  sobotu od 9 do 20 hodin, v neděli jen do 16 hodin.

 

JL, 28.4.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar