Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rekordní krteček v Jizerských horách

Vzhledem k tomu, že je hodně veteránských akcí zrušeno a další se stále ruší, tak roste počet zájemců, kteří nevynechají žádnou příležitost, Názorným příkladem byl sedmý ročník Výletu za krtečkem do Jizerských hor.

Pořádají ji železnobrodští veteránisté včele s Liborem Bryknarem a manželkou Ivo, Janem Hudským a několika dalšími přáteli. Letos se přihlásilo rekordních sto šedesát posádek s automobily nejrůznějších věkových kategorií plus pár motocyklistů. Sice se pár lidí omluvilo, ale přesto bylo prostranství v závodě Detoa Albrechtice na výrobu dřevěných hraček zaplněné do posledního místa.


Do cíle jich dorazilo 118, když se několik posádek postupně z trasy „vytratilo“ a byli i tací, kteří odstartovali a pak si jeli svůj vlastní výlet.
Trasa byla letos opravdu krásnou a přálo i počasí, atak si nádhernou přírodu Jizerských hor asi nejlépe vychutnali majitelé otevřených automobilů jako například dvou bugin, několika Felicií nebo Lotusu 7.


Hned úvodní úsek kousek po startu od Muzea hraček v Jiřetíně pod Bukovou po tzv. Mariánskohorské úzké silničce byl úžasný a každý se musel výhledy do kraje pokochat. Průjezd Josefovým dolem byl trošku hektický, tady se totiž potkal krteček s Eliškou, respektive s akcí Okolo Elišky, která byla přeložená bohužel na stejný termín. Poté se pokračovalo přes Karlov, Hrabětice a Bedřichov do Technického muzea v Liberci.


Zpáteční trasa musela být upravena, protože Velký Semerink, na který jsme se těšili mi i posádky, byl uzavřena, a ta se zvolila náhradní varianta přes Bedřichov, Hrabětice, Horní Maxov zpátky do Jiřetína pod Bukovou, ale tentokrát na hřiště, kde proběhlo i vyhlášení výsledků.


Zvítězila rodina Tilerových, Dagmar a Karolína se Škodou 120. Ale výsledky nejsou u krtečka zas tak důležité, plnilo se jen několik úkolů, více méně zábavných. Mnohem důležitější je setkat se s kamarády a projet se Jizerskými horami


Protože Bryknarovi u jsou hlavně škodováci a mezi majiteli automobilů Škoda mají hodně přátel, tak se dostavilo mnoho majitelů nejrůznějších škodovek prakticky z celé republiky. Nejstarší byl pěkný sedan.


Přijelo i několik majitelů předválečných automobilů, jako například Tatra 12, Tatra 57, Tatra 57 B, Aero 30 nebo americký Nash 440 z roku 1929. Na silničkách se vyjímal i majestátní Rolls Royce Silver Cloud z roku 1959 a se spotřebou šestiválce kolem dvaceti litrů na sto kilometrů. Model Silver Shadow pocházel z roku 1974.


Tentokrát se zúčastnily i tři pěkné vozy Renault 8 včetně jednoho modelu Gordini, dále britské Jaguar E, Austin Healey nebo Trimuph či Wolsey. Škoda, že Daimler s číslem 1 jsme viděli jen na parkovišti před startem a na trati už bohužel nikoliv. Ani strážmistra Crouchate s jeptiškou a s kachnou jsme nikde nepotkali. Asi jeli k vážnému případu.Výlet za krtečkem se vydařil, jeho popularita roste a uvidíme, kolik automobilů se v Jizerských horách objeví. Určitě jich bude hodně.
JL 20.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar