Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Recenze: Jihočeské závody a okruhy

Vhodným vánočním dárkem pro příznivce motoristického sportu, převážně pak motocyklových závodů, může být publikace Jihočeské závody a okruhy od Jiřího Wohlmutha. Jde již o šestou knížku pamatující motoristický sport v Čechách a na Moravě.

Na 130 stránkách s desítkami černobílých fotografií se dozvíte, kde všude se v jižních Čechách po druhé světové válce závodilo. Ani na jednom okruhu nebo trati již dávno neburácí motory, a tak nám zbyly jen vzpomínky. Na mnoha těchto tratí závodili i naši přední jezdci jako byli František Šťastný, Václav Parus, Miloslav Čada, František Helikar, Bohumil Staša, Peter Baláž nebo vynikající Maďar János Drápal apod. Asi jen málokdo ví, že se závodilo také v Kaplici kde zvítězil mj. i Vladimír Hubáček.


Mezi nejzajímavější patřil například okruh v Hluboké nad Vltavou, kde Bořivoj Sedlák na stroji Eso porazil právě Františka Šťastného. Jednotlivé závody jsou doplněny také portréty jezdců, například Václavem Bobkem st.


Několik stránek je věnováno také jihočeským osobnostem, jako byli Bohumil Staša ml, Jaroslav Huleš, Jakub Smrž nebo konstruktéři Jaroslav Walter a František Pudil.
Součástí knihy jsou i plánky nebo výsledky tak, jak se je autorovi podařilo získat.
Kniha určitě potěší ty, kteří tuto dobu zažili.Na závěr dodejme, že dosud vyšly:


Středočeské závody a okruhy
Severočeské závody a okruhy
Moravské a slezské závody a okruhy
Západočeské závody a okruhy
Východočeské závody a okruhy

Publikace vyšla v nakladatelství Grada Publishing www.grada.czJL
15.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar