Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Recenze - Let stříbrných šípů

Za nejslavnější období automobilového sportu značky Mercedes Benz můžeme považovat éru Stříbrných šípů, které se zlatým písmem zapsaly do dějin motorismu. Právě období od roku 1934 do 39 a pak 1951 až 55 mapuje kniha Let stříbrných šípů aneb Historie závodních vozů Mercedes Benz autora Petra Růžičky

Dějiny závodního oddělení Mercedesu, kterým se věnuje tato kniha, jsou stejně pestré jako doba, v níž tyto vozy závodily. Do silných automobilů usedaly a vavříny ze závodů vozily takové hvězdy jako byly Rudolf Caracciola, Manfred von Brauchitsch, Hermann Lang, Karl Kling, Richard Seaman, Juan Manuel Fangio, nedávno zemřelý Stirling Moss a také jediný žijící Hans Herrmann. O každém, stejně jako o šéfovi závodního oddělení Alfredu Neubauerovi nebo konstruktéru Rudolfu Uhlenhautovi se dočtete hodně zajímavého. Na 270 stranách (formát 209 x 250 mm) proniknete i do světa slavných závodů, například Mille Miglia nebo Carrera Panamericana a dalších, v nichž Stříbrné šípy slavily úspěch.


Za těmito úspěchy se skrývá celá řada neuvěřitelných příběhů, které se čtou jedním dechem a můžete si vybírat kapitoly podle zájmu. Nechybí ani popis dramatického průběhu jednotlivých sezon a klíčových závodů, včetně největší tragédie v dějinách motoristického sportu, k níž došlo v roce 1955 v Le Mans. Knihu doplňuje 250 kvalitních černobílých unikátních dobových fotografií a tabulky s umístěními vozů Mercedes v závodech 20. století.


V době, kdy jsou knihkupectví nesmyslně zavřená, si tuto knihu a mnoho dalších s motoristickou tematikou můžete objednat na e-shopu vydavatelství Grada, které knihu také vydalo.


https://www.grada.cz/produkty/?ebook=1&ecat=1si knihu přečtete, tak navštivte Národní technické muzeum v Praze a prohlédněte originální stříbrný závodní vůz Mercedes-Benz z třicátých let 20. století. Takový exemplář s patřičnou patinou nemají ani v továrním muzeu ve Stuttgartu.
JL 3.1.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar