Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallylegend přilákalo hvězdy doby minulé

Po loňské zdařilé premiéře Rallylegend na okruzích v Písku a Bechyni, se druhý ročník přemístil do areálu v Bělé pod Bezdězem. Bývalý soutěžní jezdec Václav Polívka a hlavní organizátor akce Jan Reiss, vrchař ze seriálu Edda Cup, vymysleli systém závodění, aby se nemuselo nikam přejíždět a soutěžící si měli čas popovídat.

V sobotu se jely dvě kola hned čtyřikrát, v neděli opět dvě kola, ale obráceně a pouze třikrát. A tak se všichni povozili až je bolely ruce. Akce byla primárně uspořádána pro bývalé jezdce, ale přijet mohl prakticky každý. Časy se sice měřily, ale spíš jen orientačně, protože mezi sebou soutěžily posádky na různých automobilech od speciálů po sériové.Na startu se objevilo opravdu hned několik legend, i když toto označení se nám zdá už trochu zprofanované, spíš bychom řekli vynikajících bývalých soutěžáků a dva vrchaři. Mezi ty nej patřili určitě Václav Pech st. a František Šimek s Porsche, dále Pavel Valoušek s Oldou Gotfriedem se Škodou 130 RS (jeli pouze v sobotu), nechyběl bývalý tovární jezdec Milan Zapadlo se Škodou 130 LR. Vrchař, okruhář, dakarista šéfmechanik Jiří Moskal také nevynechá žádnou příležitost, aby se povozil s BMW 318, v němž se za volantem střídal se synem Jiřím. Bratři Ladislav a Jaroslav Myslíkové se Škodou 110 R coupé (jde o automobil, s kterým startovali v osmdesátých letech). Nesmíme zapomenout na Josefa Vodehnala se Stanislavem Malinou a jejich populárním Moskvičem.Vrchač Jiří Voves si posadil vedle Pavla Moravce, ex-mechanika mnoha stájí z německého šampionátu DTM. Neúnavný Pavel Ryšánek, který už navigoval kde koho, startoval s Josefem Kukelkou v nádherném Audi Quattro. Skvělý motorář Tomáš Fuchs vytvořil opět posádku s vrchařem Pepou Stočesem. Jejich auto prakticky nikdo neznal, jednalo se o vůz Ikco Runar iránské výroby.O „kulturní vložku“ se postaral Petr Utratil, který v jedné jízdě musel k motoru posadit vrchaře Pavla Jirase, aby přidával plyn a dojeli vůbec do depa. Bývalý jezdec Barum Týmu Petr Černohorský jel s Petrem Kolmanem s BMW 318. Manželé Polákovi sice zůstali věrni dvoutaktu, ale Trabant vyměnili za Saab 96.Pouze v sobotu se zúčastnili Ota Zenkl nebo dvojice Pavel Maier a Olda Rus s Fordem Escort.
Většina jezdců už pověsila helmu na hřebík, ale jeden jezdec je stále aktivní. Není to nikdo jiný, než Marcel Tuček s Mitsubishi Lancer. A tak bychom mohli pokračovat.
Druhý ročník se vydařil, všichni se skvěle pobavili nebo zazávodili a už se těší na další ročník. Co takhle jeden den v Bělé, druhý v Sosnové.Výsledky

1.Suk ml. – Suková mlSuzuki Swift1505,45
2.Hubálek – HašekBMW 3231553,27
3.pech – ŠimekPorsche1554,96

Celkové výsledky najdete na www.rallylegend.eu
JL
15.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar