Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Wiesbaden se vrací do Čech

Mezinárodní Rallye Wiesbaden po roční přestávce zavítá opět na naše území, a to již ve čtvrtek a v pátek při jízdě pravidelnosti. Za tři dny ujedou posádky 1100 kilometrů, přičemž 300 km tvoří zkoušky pravidelnosti.

Už podle názvu je zřejmé, že tento podnik má svou základnu v sousedním Německu, už na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se ale v jejím rámci závodilo také v západních Čechách.


Už tehdy se na organizaci velkou měrou podílel PAMK Klatovy, který se o soutěž stará i nyní. Po několikaleté pauze byla tato soutěž obnovena jako soutěž pravidelnosti zejména pro vozy, vyrobené do roku 1985


Úkolem jejích účastníků tak bude zejména dodržet všechny časové kontroly a na tzv. „zvláštních zkouškách“ jet předem určenou průměrnou rychlostí, která nepřekračuje 50 km/h (toto může na tajných místech být kontrolováno). Po trati zvláštních zkoušek jedou účastníci v rámci běžného silničního provozu a dle jeho pravidel.


Letos je přihlášena téměř padesátka posádek s atraktivními vozy převážně z let 158 až 1979, které doplní asi patnáct automobilů do roku 1991. Na české území vstoupí ve čtvrtek 24.května odpoledne, kdy jsou pro ně přichystány zejména tři zvláštní zkoušky na území okresů Tachov a Plzeň-sever.


Poté účastníci přenocují v Plzni, odkud se druhý den vydají na jih – při svých osmi (poměrně dlouhých a náročných) pátečních zvláštních zkouškách neminou kultovní Koráb ani Klatovský okruh, dobře známé i ze zápolení „ostrých“ aut. Po šestnácté hodině pak opustí na hraničním přechodu Svatá Kateřina české území a již tradičně dokončí svou soutěž doma v Německu.


Karel Špaček 23.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar