Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Praha Revival startuje ze Staroměstkého náměstí

V pátek 1. dubna v půl deváté večer odstartuje bývalá tovární posádka Josef Srnský a Jiří Syrovátko se Škodou 110 R Coupe jako první ze Staroměstského náměstí do veteránské soutěže Rallye Praha Revival. Na startu nebude chybět ani Autokaleidoskop.cz reprezentovaný Petrem Daníčkem ze Železného Brodu.

SS Radotín

SS Radotín

SS Dlouhá Lhota

SS Dlouhá Lhota

SS Tlustice

SS Tlustice

SS Jablonná

SS Jablonná

SS Sedlčany

SS Sedlčany

SS Divišov

SS Divišov

Vovsová - Voves

Vovsová - Voves

Spolu jsme si zkusili i Rallye Berounka Revival, a protože se nám akce líbila, tak se Petr Daníček rozhodl, že pojedeme s jeho soutěžním speciálem Škoda 130 LR/Evo (existovala pouze v jednom prototypu) i Rallye Praha Revival. Páteční noční etapa nás zavede do křivoklátských lesů a je na ní jedna zvláštní zkouška v areálu radotínského učiliště od 21 hodin.
V sobotu nás čekají tři průjezdy na letišti Dlouhá Louka u Příbrami a jednou v Tlusticích, zkouška v areálu pily v Jablonném a cíl na Živohošti. V neděli dvakrát zkouška na sedlčanské rallycrossové trati, jednou na plochodrážním stadionu v Divišově a nakonec opět v radotínském učilišti, kde je třeba zajet stejný čas jako poprvé.
Nám však nejde vůbec o výsledek, ale hlavně se pobavit a potkat se starými známými soutěžáky ze 70. a 80. let minulého století. Za všechny jmenujme Josefa Srnského, Václava Blahnu, Milana Zapadla, Jindru Štolfu, Vláďu Bergera, Pavla Valouška st, Pavla Šofra, Tomáše Fuchse, Tomáše Hanka, Václava Polívku, Zdeňka Haladu, Zdeňka Ponce, Petra Černohorského, Pavla Šlemína a mnoho dalších zajímavých tváří z historie našeho automobilového sportu. Kompletní startovní listinu najdete na www.edda.cz
Akce
je otevřena pro automobily do roku výroby 1985, jak sériové, tak původní závodní a bude opravdovou přehlídkou automobilové závodní historie. Samozřejmostí jsou všechny závodní varianty škodovek s motorem vzadu, ale i vozy bývalého východního bloku, např. Trabant s posádkou Čáslavka- Třešňák, ve své době pro nekompromisní styl závodění velmi oblíbený Josef Vodehnal s „pekelným“ Moskvičem. Vedle těchto vozů samozřejmě budou nyní na startu i vozy z druhé strany železné opony, Alfy Romeo, Lancie a Fiaty z Itálie, francouzskou produkci reprezentují mimo jiné dva legendární Renaulty Alpine A 110, německou pak Mercedesy, BMW, Opel a samozřejmě Audi Quattro. Opět není možné vyjmenovávat všechny typy ze 122 přihlášených aut.
Rallye Praha Revival nemůže a nechce být běžnou rallye, jak ji fandové znají. Jde hlavně o setkání lidí, kteří psali historii našeho automobilového sportu. Jede se za normálního provozu s dodržováním všech předpisů, jejichž vážné porušení znamená okamžité vyloučení. Na zvláštních uzavřených tratích, mohou fandové rychlých kol vidět, že opravdoví mistři ze svého umění téměř nic neztratili a pojedou, co jim technika dovolí.
Celou akci vymyslel a ve spolupráci s Autoklubem Bílá Labuť, který pořádal původní Rallye Praha, přivedl na svět automobilový závodník a promotér Eduard Patera. Jeho nápad uspořádat sportovně-společenský podnik pro závodníky, které fanoušci rychlých kol dříve obdivovali, se setkal s velkým ohlasem mezi bývalými jezdci a jejich spolujezdci, o čemž svědčí 122 přihlášených posádek, mezi kterými ovšem najdeme i ty stále aktivní, kteří si chtějí užít uvolněné a přátelské atmosféry tohoto setkání.Pátek 1. dubna
I.etapa Křivoklátská (110 km)
(Radotín, Křivoklát, Beroun, Radotín)

Start20.30Praha Starom.nám.
SS 121.02Radotín Učiliště
ČK 321.35Zadní Kopanina
ČK 422.51Lhotka u Berouna
Cíl23.30Radotín Učiliště
Sobota 2. dubna
II.etapa Dobříšská (222 km)
(Jíloviště, Dobříš, Hořovice, Orlík, Živohošť)

Start9.00Radotín Učiliště
SS 210.03Dlouhá Lhota
SS 311.03Tlustice
SS 412.21Dlouhá Lhota
SS 514.32Pila Jablonné
SS 614.56Dlouhá Lhota
Cíl15.47Živohošť
Neděle 3. dubna
III.etapa Sedlčanská (172 km)
(Sedlčany, Divišov, Sedlčany, Štěchovice, Radotín)

Start9.00Živohošť
SS79.33Sedlčany
SS 810.39Divišov
SS 912.08Sedlčany
SS 1013.35Radotín Učiliště
Cíl13.40Radotín Učilistě

J.Lasík, 31.3.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar