Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Rallye Praha Revival - po stopách jedné rallye

Na základě, až nečekaně kladné odezvy na Rallye Berounka Revival, jsme se rozhodli uspořádat od 1. do 3.dubna Rallye Praha Revival. Oproti Berounce počítáme s vyšší účastí lidí, které jsme my, obyčejní fandové autosportu, znali dříve pouze z televize a časopisů.

Opět se jedná o jízdu pravidelnosti ´bez klasických rychlostních zkoušek. Akce zřejmě začne v pátek 1. dubna zhruba ve 21 hodin noční etapou „Křivoklátskou“. Její součástí by měla být slalomová noční zkouška Cementárna – Zadní Kopanina o délce 2 km. Což je úsek, kudy pravidelně vedla RZ při Rallye Praha. Etapa bude zakončena na SS Učiliště, kde si každý, kromě bodů za test, stanoví základ pro Zkoušku stálosti výkonu.
Sobota a neděle již bude stejné jako Berounka, s tím, že se neuskuteční SS Strašice, ale místo toho nový prvek z dávné minulosti, a to sprint etapa. Spaní a „ kulturní večer“ proběhne opět na Živohošti.
Cíl bude opět v radotínském učilišti, ale místo motokár se uskuteční SS Učiliště II, jejíž součástí bude vyhodnocení zkoušky stálosti výkonu. Předpokládá se délka rallye cca 450 km. Mohou startovat vozy do roku 1985, na start budou výjimečně připuštěna i auta do roku 1987, ale s penalizací 5 s á SS.
Z legend, nestartujících na Berounce, již přislíbili účast – Jana Nesrstová, Milan Zapadlo, František Fadrný, Tomáš Hank, Pavel Šofr a Josef Michl. Žádáme majitele hezkých veteránů k včasnému přihlášení, již nyní je ve startovce na 60 potvrzených posádek.
Proto vyzýváme všechny bývalé jezdce o zaslaní kontaktu na mail x.racing@seznam.cz . Veškeré info najdete na www.edda.cz


Za
organizační tým Eda Patera, 2.12.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar